Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Str33tWise

    csendes tag

    Sziasztok srácok!

    Komoly segítséget szeretnék kérni, szóval kéretik nem széttépni egyből!

    Naszóval. AMD-s FX konfigurációm van, akárcsak egy jóbarátomnak - minimális különbségekkel.

    Az enyém:
    - FX-8350
    - ASUS Sabertooth fx990 r2.0
    - Kingston HyperX RED 8GB 1600 CL9 - 2 slotban
    - Samsung 840 SSD
    - ASUS GTX 660 DC2T

    Cimboráé:
    - FX-6300
    - MSI 970 Gamming
    - Corsair Vengeance 8GB 1866 CL9 - dettó 2 slot

    Nemrégiben problémák adódtak az Ő gépével, ezért összeröffentünk egy kis társasági életre - egyúttal szétszedtük, kitakarítottuk, és újratelepítettük az enyémet is. Ha már úgyis barkácsolunk.

    Újratelepítés előtt került be az én deszkámba tesztelés céljából az Ő procija (tökéletesen ment), az Ő ramja (tökéletesen ment), majd jött a szerelés, tisztítás, újrapasztázás, és a Win7 újratelepítése. (Nem klónozás, nem frissítés, mélyformázás és újra-rakás.)

    Ez volt nagyjából 3 napja.

    Azóta már felpakoltam minden fontos szoftvert, drivereket (mindenből a legfrissebb, stabilan működő verziót), ami csak kell. (Ja, igyekszem nem összelomolni a gépet!!!)

    Viszont problémák adódtak a teljesítménnyel.

    Az első gond akkor jött - még reinstall előtt - amikor kicserélgettük a ramokat, ugyanis a BIOS - mint aki "resetelte magát", az 1866-os ramokat nem akarta csak 1333-on kezelni. Igazából itt még nem nagyon kaptam fel a fejem, mert csak annyit akartunk tesztelni, hogy nem -e halott valamelyik modul - de nem volt az.
    Viszont, amikor visszakerültek a saját, 1600-as moduljaim, azt is 1333-on hajtatta a gép, és nekem kellett manuálisan beállítani a D.O.C.P. opciót, valamint az 1600 MHz-et. (Node, ez megtörtént, utána már jó értékeket írt a rendszer. Japp, időzítés alap 9-9-9-24.)

    Azonban a ramok, valamint a procik cserélgetése szerintem állíthatott valamint a BIOS-omban...

    Történt, hogy visszatelepítettem a Borderlands 2 c. játékot, és az alatt vettem észre, hogy a gép, a nevezetes "AMD throttlinghoz" hasonló tüneteket produkál. A játék mind minimum, mind maximum grafikán ugyanúgy akadozik néha.

    Első dolgom volt ellenőrizni a hőmérsékletet, de semmi. Üresben 17 fok a CPU és környéke (VRM, stb...) Terhelve még 100%-on sem megy stabilan 34 fölé. (El ne felejtsem, egy egész jó kis vizesblokk van a gépen.)

    Következő lépésben fogtam magam, és az összes, energiatakarékos BIOS beállítást kikapcsoltam, úgy mint:

    - AMD Turbo Core Technology
    - APM
    - Cool 'n Quiet
    - Core C6 State
    - C1E

    (Az ajánlottak közül az "Enhance Halt State" opciót nem találtam meg, valamint a "Load Line Calibration-t" bekapcsolva hagytam.)

    Ezek a "kármentő opciók" ÉREZHETŐEN JAVÍTOTTAK a játék futási sebességén, azonban az akadozási probléma nem szűnt meg, ugyanúgy jelen van.

    A VGA-t teljesen kizárnám a képletből, minden ösztönöm azt súgja, hogy vagy memória, vagy CPU lehet a problémaforrás, és / vagy valamilyen BIOS opció... Több teszterprogrammal - pl AIDA - is néztem a rendszert - a szokásos 4000 Mhz helyett most pl 4017-et ír a procira, ami 20x200-as képletből igen érdekesen jöhet ki...

    Mindegy.

    Volna -e valakinek valamilyen ötlete, hogy mit tehetnék még a mikro-akadások megszüntetésének érdekében? (Grafika állítgatása semmit sem számít, ráadásul futott már nálam ez a játék, ugyanebben a közegben tökéletesen, kicsontolt Vsync-es 60 fps-sel...)

    Még egyszer bocsánat a "kisregényért", és a segítő szándékú válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

  • Str33tWise

    csendes tag

    válasz varmi2 #45009 üzenetére

    Na hát épp ez az! Sejtéseim szerint ezt már elvégezte helyettem a processzor / memória-cserélgetés. Én legalábbis úgy kezeltem a rendszert - mert nem egy olyan opciót találtam a BIOS-ban utólag, amiben biztos voltam, hogy én konkrétan más értéket állítottam be, és mégsem úgy jött fel. (Lásd, energiagazdálkodási opciók.)

    Egyébiránt BIOS-t nem frissítettem még egyszer sem a deszkán, holott lenne hozzá... De ez most mellékes.

    A lényeg marad: Ezen a konfigon hibátlanul futott a játék, most meg mikro-akad... És lövésem sincs, miért... :(

  • Str33tWise

    csendes tag

    válasz varmi2 #45011 üzenetére

    Az lesz... Első körben hál istennek a billentyűzetem applikációja nagy segítség.

    Viszont valami fura.

    Most, Win7 asztal alatt megnéztem a memo-kihasználtságot. Az app azt mondja, hogy 37-38%, vagyis 3 giga... Létezik ez? Én roppantmód sokallom.

    (Háttérben nem megy semmi, akkor még a böngésző sem ment, csak az általános driverek, illetőleg a RAZER Synaps... )

  • Str33tWise

    csendes tag

    válasz varmi2 #45013 üzenetére

    Oké, egyvalami kizárva - játék alatt is LEGFELJEBB 3,6 GB memóriát használ a rendszer. Tehát nem futok ki a nyers ramból...

    Közben lekapcsolgattam egy nagy halom Win7 opciót és beállítást (Távoli asztal szolgáltatás, hibernálás, meg a a többi felesleges sallang...), de egyelőre nem érzek különbséget.

    És a játék még mindig mikro-akadozik... Nem értem... :(

Új hozzászólás Aktív témák