Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ,

    addikt

    válasz Mike8212 #76803 üzenetére

    Ha egy RAM nem szerepel a QVL listában, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy inkompatibilis lenne az adott alaplappal (főleg nem egy Inteles alaplap esetében).
    Intelnél nekem sok-sok év alatt sem sikerült soha olyan alaplap+DDR4 RAM párost összeállítanom, ami ne működött volna. Ryzeneknél más a helyzet, ott azért többször is belefutottam már olyan RAM-okba, amik nem működtek Ryzenes lapokkal, viszont Inteles lapokkal azok is mentek mind.
    Ugyanezzel a RAM-mal is raktam össze millió egy gépet, voltak köztük H310-es alaplapok is bőven, bár azt meg nem mondom már, hogy pont ez az alaplap is köztük volt-e. Én elég kevés esélyt látok arra, hogy pont ezzel az alaplappal ne menne ez a RAM (csak a QVL listában való nem-szereplése miatt pedig főleg nem mernék ilyent kijelenteni).

    Ezért gondoltam, hogy érdemes lenne egy Speakert rákötni, hátha közli az alaplap, hogy mi is a nyűgje? Illetve megnézni RAM nélkül is, hogy egyáltalán kisípolja-e a RAM hiányát az alaplap?
    De ha már a kérdező ezeket a RAM-okat úgyis megnézte egy másik gépben, akkor érdemes lett volna egyúttal abból a gépből a RAM-okat belepróbálni ebbe az alaplapba, hogy azokkal vajon működik-e, és akkor máris előrébb lennénk a probléma megoldása terén.

Új hozzászólás Aktív témák