Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz varmi2 #56004 üzenetére

    Lehet én vagyok hülye, de nem látom sehol a felsorolást a lapokról, amire utaltál. :D Mindegy. Az Asrock-nál, amit írtál egyáltalán nem bizonyított, hogy működik rajta ténylegesen az ECC ellenőrzés, és nem csak befogadja a memóriát, aztán eldobja az ellenőrző biteket. Van pár lap a Ryzenhez, aminél ellenőrizték, de azok X370-esek mind.

    Engem érdekelnek a használt Xeon-okhoz való lapok is. Árban hasonlóak, mint a Ryzen az e-12xxL v3-asok, de az ECC egyáltalán nem bizonytalan náluk, és teljesítményben és fogyasztásban is hasonlót adnak. Találtam pár lapot, amik talán jók lehetnek: Gigabyte GA-X150M-PRO ECC (s1151, 36k) és Asus P9D-I (s1150, 39k). Nyilván nem egy Supermicro, de gondolom azért ezek is működnek. Sajna a gigához egyáltalán nincs monitor kimenet, a másikhoz meg csak dvi.

    A dvi-hdmi konverzió még csak-csak megoldható, bár nem 100%-osan működnek a konverterek, de amihez teljesen nincs semmilyen kivezetés, azzal mit lehet kezdeni, ha a processzor IGP-jét akarom használni? Nem feltétlen akarok teljesen headless server-t, kártyát meg arra nem tennék bele, hogy telepítsem vagy debuggoljam a rendszert, ha a processzorban amúgy is van GPU is.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák