Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madeinjapan

    csendes tag

    válasz madeinjapan #26965 üzenetére

    Vagy mindenki az ügyön dolgozik, vagy mindenki lesz*rja :D

    Mindegy, vannak fejlemények... ha esetleg valaki szenvedne még ebben, vagy csak tényleg próbál segíteni, de szintén megragad.

    Ugyanis nem hagyott, és nem is hagy nyugodni a dolog, mert kipróbáltam Linux alatt (Ubuntu 9.10) az összeállítást egy BIOS reset után. A beállítások a BIOS-ban most az alapok (már ami a lemezkezelést illeti). Az Ubuntu bár nagyon sokáig töltött, de gond nélkül felismerte a két PATA-s vinyót, a SATA-s vinyót is és a SATA-s DVD-írót is, együtt!!! Tehát nem lehetetlen a dolog, sőőőőt, nagyon is lehetséges. Tudom, még mielőtt lehurrognátok, hogy a linuxos oprendszerek másként "dolgoznak" mint a windows-osak, de akkor is, VALAHOGY lehetséges windows alatt is, kérdés: HOGYAN.

    A másik oldalról megközelítve, mi a fenének raktak volna egy alaplapra 2 PATA-s és 2 SATA-s csatit, ha nem tudod összekombinálni. Mert én nem találtam olyat a lap leírásában, se a lapon jumper formájában, hogy ha sata, akkor nincs pata, és fordítva.

    Tehát, valahogy meg lehet csinálni, de én eddig csak tapogatózok. Szükségem lenne egy olyan tőlem felvilágosultabb emberre, aki azt mondja, hogy így kell megcsinálni: ......

    Sokaknak ez egy ilyen régi lapnál felesleges időtöltés, de ez már becsületbeli ügy, nem a rászorultság miatt teszem. Tényleg kérlek Titeket, hogy segítsetek! Vagy nem marad más, mint a rendszertelepítés?

    Üdvözlettel : Tamás

Új hozzászólás Aktív témák