Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz kasza blanka #2426 üzenetére

    Ezt tényleg nem olvastam el, bocsánat.
    Pedig beleolvastam az első hsz-edbe is, csak valahogy a végére már nem jutottam el...

    Mit jelent ez a "hangyákháborúja" ? Olyan mint TV-nél ha nincs adás ? Itt ez furcsa lenne.

    A táp témánál meg az "is" szócskát nem vettem észre...
    (eddig is úgy ment, hogy a 20tűs tápcsati rádugva, a +4 meg szabadon.)
    Így úgy értelmeztem; hogy eddig úgy ment, hogy nem volt a +4 rádugva, most pedig a biztonság kedvéért azt is rádugtad - de semmi változás.

    Egy ilyen alacsony fogyasztású gépnél persze hogy nem gond ha nincs rádugva.

    Bár a hivatalos indoklást, az erre való hivatkozást nem értem ebben a formában. Ha egyetlen 12V-os ágja van a tápnak, akkor ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy azt milyen csatlakozókon veszed ki. Ha nincs meg a 15A, akkor meg akár hányon is veszed ki, nem lesz meg a 15A úgysem.
    Esetleg a vezeték (és a csatlakozás, bár ez jó esetben végképp nem számottevő) ellenállásán eső feszültség okozta teljesítmény-veszteség számíthat, de ha ez néhány W-nál több, akkor már gond van, mert ég a vezeték...
    Több vezetéken "szállítva" az áramot a kisebb vezeték eredő-ellenállás miatt az alaplaphoz érkező fesz. magasabb lehet 1-2 tized volttal, de ez csak akkor számíthat esetleg épp, ha szar a táp, és leesik a 12V-ja. Vagyis esetleg előfordulhat, hogy több vezetékkel még épp elmegy határesetben; ha csak a 20-as van rajta, akkor mondjuk egy tizeddel még alacsonyabb a fesz. amit maga az alaplap megkap, és azzal már épp nem megy el.

    Amúgy szerintem 10A felett nem nagyon fogyaszt csúcsban sem az a gép.

Új hozzászólás Aktív témák