Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Visormail #81717 üzenetére

    nekem egy GA-Z270M-D3H-ben volt evekig i3K-val, meg egy echte kinai, Aliexpress-s Machinist X99Z-V102-ben is mukodott
    faternek volt a MSI KN9 Speedster Opteron-s alapjaban egy, mert azon nem volt USB3.0 se, abbol raktam at

    az USB hub is lehet erre megoldas, azt is irtam
    akinek 10db USB port, amit egy atlag alaplap tud manapsag nem eleg, az vmit rosszul csinal

    nekem a bill+eger+wifi+kekfog egy USB2.0 hub-n vannak egyutt, nem kulon-kulon portokban minden egyesevel
    ezzel mindjart 3 USB port felszabadul, mert ezeket siman ossze lehet csoportositani

    de kene tudni milyen USB eszkozok vannak
    regebben volt itt olyan keres is, hogy kene 14db USB30-s port, mert fuuu
    irogattak ilyen 100k+ aru alaplapokat, de 14db 3.0 meg azokon sem volt
    aztan en megkerdeztem, hogy de mik ezek az USB eszkozok, amiknek ennyi USB3.0 kell?
    a 14-bol 9-10db az siman 2.0-n is el lett volna, de 6-7 meg a 1.1-n is...
    bill eger gampad joy kékfog, headset... ezeknek nem kell USB2.0 sem
    nehany HD Webcam szokta meg kerni, de nem jellemzo
    1080p videohoz eleg 5-6 megabit, azt meg a USB1.1 high speed is tudja (=12Mbps)
    Scanner-Printer-nek kulon tapja van, az nem szamit, meg relativ ritkan is hasznalodik

    ezeket esszel osszecsoportositva az aramfelveteluk alapjan 2-3 ilyen frutti 2k-ba kerulo USB2.0 is eleg lehetett az osszesnek, es maris nem kellett aranyaras alaplapot venni egy mATX-s helyett
    meg meg mindig olcsobb egy atlag mATX-s deszka ket db TPLink UH720-l, mint a 100k-s csiri-biri anyulap, es ugy mar tobb USB3.0 eszkozt lehet rapattintani a gepre

    aminek valojaban szokott kelleni a nagy savszelsseg az a USBHDD, USBSSD, pendrive, Gigabit LAN

    bill meg az eger sem lesz semmivel gyorsabb, attol hogy egy-egy dedikalt USB3.0-s portban figyel, csak annak az USB portnak az egyebkent sem nagy savszelesseg kihasznaltsag %-a csokken meg az 1/10-ere

    USB1.1 low speed is 1.5megabit az ezredfordulorol, azaz 20+ evvel ezelottrol, mikozben a RS232-s eger 9600bps-n ment anno
    1.5megabit az ~180kB/sec
    ahhoz azert nagyon kene az egeret meg bill-t pufolni, hogy csak annak az 1/10-t is elerje adatforgalomban, es az a leglassabb a USB szabvany

    :K

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák