Új hozzászólás Aktív témák

  • ,

    addikt

    válasz #72688384 #75513 üzenetére

    Meg kell nézni a gyártó saját monitorozó programjával, és ha az ott kiírtak egyeznek a BIOS-ban látható értékekkel, akkor a HWinfo írt ki hülyeséget (Aida64 se jobb). Ezért is írtam, hogy amit ezek a monitorozó programok kiírnak, azokra nem lehet adni. Vagy a BIOS-t kell megnézni, vagy a gyártó saját monitorozó programját, mert az biztosan tudja, hogy honnan és mit kell kiolvasni. A többi program meg vagy tudja, vagy nem. Én úgy vettem észre, hogy többször nem, mint ahányszor igen.
    Találkoztam már 12V esetén 4,7V körüli értékkel, 0 rpm-es venti fordulatszámmal (vagy akár 0 és max érték között folyamatosan váltakozó számmal, ahol vagy a minimumot, vagy a maximumot mutatta, felváltva), de láttam már 200C fokos hőmérsékletet is (ami a BIOS-ban is, meg a gyári monitorozó programmal is 45C fok környéke volt), és még sorolhatnám. Vannak dolgok, amik a későbbiekben aztán javításra kerülnek ezekben a programokban, és az újabb programverziók már a helyes értéket írják ki, de vannak, amik sok év múltán is ugyanúgy maradnak.

Új hozzászólás Aktív témák