Új hozzászólás Aktív témák

  • pidzse4

    aktív tag

    SZIASZTOK NAGYON KELL VALAKI AKI ÉRT EHEZ NAGYON.

    Az a problémám hogy vettem egy vadi uj gépet alaplapot asus strix z270g gaming és vettem hozzá egy vadi uj 7700k cput. A régi 6700k és a z170i helyett amiben volt egy 3200 mhz 2x8 gb ramom amit megtartottam és átépitettem az ujba a régi vel sem volt semmi baj csak váltani a akartam .

    Szóval a probléma az hogy amikor elinditom a gépet 2133 mhz ram sebességgel minden tökéletesen megy . Egész 2900 mhz ram sebességig. Na most ha felrakom a memoriát 3200 mhz re ami ugye a gyári értéke akkor valami nagyon fura dolog történik. A 7700k cpu 800 mhzel kezd el müködni és nem megy feljebb , a memoria tökéletesen megy 3200 mhz de mivel a cpu 800 mhz fut igy baromira lassu lesz az egész gép , de ahogy visszamegyek a biosba és beállitom a memoriámat mondjuk 2800 mhz re ujra elinditom a gépet és ujra 4500 mhz fut a cpu. A bios vadi uj minden memoria hiábátlan hiszen az elözö gépemböl vettem át és ott tökéletesen ment a 6700k val a 3200 mhz ddr4 memoria.

    NA valaki tud segiteni ? Mert én nem tudom mia fene lehet. Mindent leteszteltem hibátlan stressz teszt a cpu memoria fpu és minden tökéletes nem fagy a gép.

    Röviden ennyi . Remélem van közetetek olyan okos aki tud segiteni mert 3200 on szeretném használni a memoriákat ha már megvettem, és a 6700k val ment.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák