Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B.Á.L.!.N.T

    senior tag

    válasz cucka #7 üzenetére

    Félig meddig igen, hazudik a gyártó..

    Azért mert a bios támogatja még nem jelenti azt,hogy a legnagyobb fogyasztású procikat is maradéktalanul kiszolgálja. Nem is fogja...

    Nem is lenne olyan nagy probléma, ha legalább odaírnák ezt, mint pl ahogy az Asrock teszi a legpuritánabb szar alapjainál (intel/amd oldalon is) :

    "CPU performance may be limited due to power phase design "

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz cucka #7 üzenetére

    Én vettem B550-es lapot ami még jobban fel volt szerelve, mint ezek a fapad deszkák, volt egy kis borda a VRM-en.
    Aztán beletettem a 3600X után 5800X procit ami annyival többet fogyasztott, hogy a VRM kör hőmérséklete 100 fok fölé ment használat közben, míg az előző procival 70 fok alatt volt. Ráadásul 100 fok VRM hőfok azt jelenti, hogy a kapcsoló mosfet-ek belsejében ennél magasabb a hőmérséklet és ezek az alkatrészek ahogy melegednek, úgy romlik a hatásfokuk, ergó még jobban melegednek és x idővel később valami megadja magát.

    Szóval igen, működni fog benne a 170W TDP-s proci is. - Csak ne várd el, hogy fél óra terhelés után miután a nyák szépen átmelegedett, hogy akkor is működjön. Azt hiszem van hővédelem a VRM körben is, így jó esetben a bios ki fogja lőni a gépet, mielőtt valami füstölne.

    Donki Hóte: nem erre gondoltam, ezért írtam konkrét példát. Veszel gyanúsan jó árú PC-t a boltban, ott előfordulhat ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák