Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • insight

    aktív tag

    Szeretném a véleményeteket kérni a lenti ügyben:

    Kaptam a rendőrségtől egy papírt, 2 hónappal ezelőtti (állítólagos) gyorshajtásomról. Semmi fotó, semmi határozat, nem is a szombathelyiektől jött, hanem a helyi rendőrségtől.

    Tárgy: írásbeli tanúvallomásra irányuló felszólítás.

    Gyakorlatilag arról szól, hogy az én autómmal "valaki" gyorshajtott, és ők feljelentést tettek ismeretlen személy ellen.

    A bizonyítási eljárás során meg akarnak hallgatni, erre 8 napon belül írásbeli vallomást kéne tennem, ha ez nem történik meg, behívnak szóbeli meghallgatásra.

    Most jól értem, erre az a jó válasz, hogy közeli hozzátartozóm vezetett, tehát nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni? Ha küldtek volna egy fotót meg egy csekket akkor befizetem "oszt jóvan", mert természetesen ha én hajtok gyorsan, azt elismerem, a büntetést megérdemlem. De ebben az ügyben nem szeretnék végeláthatatlan jogi maszlagokba bonyolódni, és ha jól értem, van is kiskapum. Ráadásul, teljesen őszintén, halvány lila segédfingom sincs, hogy két hónappal ezelőtt mi történt...

    Mit javasoltok? Volt már ilyennel dolgotok?

    [ Szerkesztve ]

    aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

  • insight

    aktív tag

    válasz #90933760 #3388 üzenetére

    Köszönöm!

    aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

  • insight

    aktív tag

    válasz #90933760 #3392 üzenetére

    DSG-vel nyomattam, imádom, minden idők automata váltója. Amúgy nem szeretem a VW-ket, unalmas, ingerszegény gépek (BMW párti vagyok), de a DSG váltót csak isteníteni tudom. Arra kíváncsi lennék, hány százezer km-t megy el felújítás nélkül, de ez használatfüggő is persze.

    A CR-t nem értem miért szidod, kérdezz rá szervízekben, guglizz rá, nézz körül fórumokban, hogy a PD TDI vagy a CR technológia a problémásabb-e... Persze független szervízt kérdezz, ne a VW-t.

    Én pont a PD TDi miatt nem vettem Passatot, ismerősöm megvette, meg is szívta vele. Maradtam a common railes dízelnél, és 253.000 problémamentes km-nél még nem akarom eladni, pedig elvileg már ideje lenne...

    aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

Új hozzászólás Aktív témák