Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • molnarpeter

    nagyúr

    válasz FeRRaR1 #11426 üzenetére

    Hozzá vs viszi a pénzt: nagyapám mikor Zsigulihoz jutott, hamar túladott rajta :DDD falun a kistraktorával mindent elintézett, és az legalább termelte a bevételt, nem csak költeni kellett rá :K

  • kelly416

    veterán

    válasz FeRRaR1 #11426 üzenetére

    De jó ez a rendszer nálatok. Irigylem. Anno, amikor a körforgalomban egy hölgy úgy gondolta, hogy egy motor nem ellenfél és belém hajtott, direkt nem gyors kártérítést kértem, hanem számlás ügyintézést, azaz kifizetek mindent előre, számlával igazolva benyújtom a biztosítónak és vissza csengetik.

    Mivel sikerült egy ritka amcsi VN800 Drifter-t birtokolni, majdnem 5 hónap és 390.000 környéke volt a a vége. Mindent bevittem, leadtam, elrendeztem, és utaltak 330.000 környékét. Felhívtam a biztosítót, hogy miért? Azt mondták, most az új alkatrészekkel és az újrafényezéssel növekedett a motorom értéke, és a növekedést már nem fizetik. Kérdeztem, ki nézte meg a motort baleset előtt, hogy biztosra mondhassa, most jobb állapotban van? Azt mondja, a kopó alkatrészek újak… Közbevágtam, hogy az egyetlen kopó a kipuff tömítése, 6000Ft/db és kettő van belőle, ami csak 12.000 és nem 60.000, bár a kárfelméréskor a szakértő 10% avultra vette, azaz 90%-ot abból is ki kellene fizessenek. De a festése most új… jött a kövi indok. Mondom, azt is izélhetem, mert eddig sérülésmentes gyári volt, most meg már újrafényezett, ezzel veszített az értékéből. Nem mellesleg kiesett a szezonom, nem tudtam motorozni, autóm nincs így kénytelen voltam több alkalommal tömegközlekedni pénzért… ez őket nem érdekli, ilyenek a jogszabályok.

    Ilyenkor keressek ügyvédet, bosszantsam magam ilyeneken? Elengedtem és soha többet semmit nem kötök náluk.

Új hozzászólás Aktív témák