Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sakyfoto

    csendes tag

    Sziasztok!

    Abban kérném a segítségeteket, hogy egy egyszerű hifi szettet összeállítsak az autómba.
    Egyszerű, mivel nem tervezek erősítőt. Egy mp3-as/USB-s CD nélküli fejegységre gondoltam, 50-55 W-al és az ajtóba előre egy 16 cm-es, komponens hangszóró szettet. Itt szeretnék az átlagnál valami jobbat, hogy ellensúlyozzam, hogy nincs erősítő, tehát valami jó minőségű, érzékeny hangszórót.
    Mire kocsim lett, kinőttem a buccogós zenékből :) így csak rádiót hallgatok, slágereket...
    Szerintetek elegendő lesz erősítő nélkül?
    Hány wattos hangszórót kell venni egy fejegységhez ha nincs hozzá külön erősítő? (RMS/maxZenei)

    Fejegység mondjuk 25e
    Hangszóró szett 20e

    Milyen márkákat javasoltok?
    Eddig fejegységből ezt a kettőt néztem ki:
    http://www.mall.hu/autoradio/sony-dsx-a60bt
    http://www.mall.hu/autoradio/jvc-kd-x310bt

    Hangszóróból nem tudom, hogy milyet nézzek...
    Köszi!

  • sakyfoto

    csendes tag

    válasz migabi24 #37476 üzenetére

    Ok, azokat is meglesem...
    Van a kocsiban hangszóró de nem hallottam még a hangjukat mivel fejegység nincs most. Kívülről annyit tudtam megállapítani, hogy papír membrános, nem túl komoly kinézetű :) .... lehet, hogy gyári.
    Van még az ajtóban egy magas hangszóró is ahhoz nem tudtam hozzáférni, az is lehet, hogy csak a helye van ott és mögötte nincs is hangszóró :)
    Igen, ettől tartok, hogy nem lesz elég csak a fejegység.
    De azért elgondolkodtató, hogy nincs direkt a fejegységekhez tervezve kis teljesítményű hangszóró??? az olyan egyszerű igényekhez mint amilyen nekem kell.
    Mondjuk ha korrektek akarunk lenni akkor kijön a fejegységből rms 4x20W, ehhez kellene nekem egy jó minőségű komponens hangszóró, teljesen elég lenne. Nem értem, hogy mit repkednek itt a 200-400W-ok ??

  • sakyfoto

    csendes tag

    Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen mélynyomót vegyek az építés alatt lévő rendszeremhez.
    Első szettem AS MX 165 Plus, erősítő Rodek 480 FRD (nem a teljesítménye miatt lett kiválasztva hanem az extrém lapossága miatt, ülés alá lesz beszerelve), fej Pioneer DEH 1600. Fél aktív rendszer lesz.
    Autó VW Polo, 3 ajtós, zene: vegyes, elektronikus.
    Pár kiszemelt példány.
    Melyik lenne jó választás:
    Alpine
    Hertz
    Rainbow
    Kicx STC-300 reflex ládában Autóhifi adok-veszek-ben 10.000 HUF
    DLD 500 ... ebből sok van.

    A Kicx megfelelne? Elég árérzékeny vagyok és az jó áron van és hozzám közel.

Új hozzászólás Aktív témák