Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peti66

    senior tag

    válasz gabo01 #12010 üzenetére

    Szia!
    A zárt ládák sokkal kényesebbek,mint bármilyen más rendszerű hangkeltő elemek.
    Igazából itt(ennél)más hangolási lehetőség nincs,csak az előírás szerinti térfogat megtartása és betartása.De,(és) ha amennyiben teljesül az ajánlott térfogat,nos ekkor teljesül a tervezők ill.beépítők álma.Egy kiváló rendszerbe integrálható és illeszkedő komponens.Jelen esetben a Polk sub :K De, tényleg ennyit jelent, akár hiszi valaki, akár nem 1 xaros milliméter :K
    Nem kell feltétlenül ragaszkodni a kocka kialakításhoz,de nekem és nem csak nekem pld. gyakorlatból az jön le már idestova 18 éve,hogy a sub helye ill iránya sem mindegy a hangzást tekintve.Nekem(is)mindig ez volt a praktikus,mert forgathattam,hátoldalára lefektethettem stb.míg számomra megfelelő lett.(hangzásban)A tőrt hátlapú-val sokkal kisebb a "játék "lehetőség :K A legjobb,persze,ha meg se tudjuk határozni a sub helyét. Mármint,hogy honnan is szól :Y
    A 25mm-es falvastagság az ajánlott minimum ettől felfele (csak) szabad/érdemes eltérni :K
    Szakáll ahogy írtad is evvel a ragasztott technikával teljesen szakszerűen készíti a sub ládákat :K szilárdságtanilag egyenértékű(ha nem jobb),mint az egybe 25mm-es :)
    Előlap is jobb,ha fel van vastagítva.Jó alapot kell biztosítani az akár földrengésszerű támadások ellen is :K :D A kosár rezonanciát is jótékonyan csillapítja a vastagabb előlap.
    Na, most gondold el,ha már ebbe a ládába is kezdi megmutatni az oroszlánkörmeit--nem nehéz elgondolni,mit is fog tenni a "neki" ajánlott és kivitelezett ládában :K
    Még valami. A Neutrik(Speak On) csatit érdemes átrakni az újba úgy ahogy a másiknál van,közel a sarokponthoz :K Ja + még -- külső szerelésre van számolva a Polk (nem előlapba süllyesztet) .Így gondoltad :U

    Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

Új hozzászólás Aktív témák