Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Side_

    aktív tag

    válasz Beri #1036 üzenetére

    Én itt néztem: [link]

    Mekkora hangszóróhoz mekkora erősítő illik?
    Ez nem egészen így működik...nemigen lehet rá válaszolni.
    Én mindenképp úgy csinálnám, hogy az erősítő erősebb legyen a hangszórónál. Azt nem tudom, h mennyivel, a lehetőségek mindíg adják magukat.
    Ha van egy 60W-os szettem, akkor gond nélkül hozzárakhatom a 75ös, a 100as vagy a 120as erősítőt. Működni fog. (Persze csak addig vezérlem ki, ameddig kell.)
    De ha egy márkán belül azonos típust vesz az ember, akkor az jó kell hogy legyen együtt, mivel azokat egymáshoz tervezik...egy bizonyos szint felett legalábbis mindenképp.

    De ha egy kategóriával nagyobb a hangszóró (jelen esetben power erősítő és GTi szub) akkor érdemes eljátszani a dologgal, hogy mit hogy is kellene meghajtani. Esetleg nem árt kipróbálni is.
    És ha nem azonos kategóriájúak a cuccok, akkor soha nem fog úgy szólni, ahogy kellene. Nyilván lehet javítgatni a hangon, de olyan jól, mintha azonos kat. lenne, soha nem fog szólni.


    Egyébként meg nem a wattok számítanak, ez csak amolyan irányadó-jellegű dolog - így könnyebb beszélni róla - de tényleg nem ez a fontos.


    RMS vagy max. teljesítményt kell nézni?
    Ahogy tetszik :)
    Nyilván RMS-t - a csúcs nem olyan fontos, mert azt úgyis csak nagyon minimális időre tudja.

    ''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

Új hozzászólás Aktív témák