Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kriszpontaz

    veterán

    válasz Nisida #3730 üzenetére

    Amúgy az előbb hülyeséget mondtam, mert amit használnunk kellene az a HEC-HMS.

    Ahhoz találtam is BME-s cuccot, és eléggé hasonló is a Civil 3D-s Storm and Sanitary Analysis-hez. Az egésszel ott a hiba, hogy nem tudtam még egy épkézláb importálás elvégezni Civil3D-ből a programba (HEC-HMS-be esélytelen is, a C3D pedig csak a Civilben összerakott csapadékvíz rendszert kezeli, tehát max lefolyáselemzést tudnék egy adott felületre csinálni, amin kézzel rajzolnám újra a C+I-s csapadékvíz rendszer aknáit és víznyelőit. Tehát dupla munka. A C3D csapadékvizes része meg inkább egy tű a seggedben mint hasznos dolog, egy hibrid akármi amivel 3x annyi meló van mint egy C+I-vel csatorna tervezés alatt, valamint arra sem képes hogy vízszállítási képességet és vízáramlási sebességet jelenítsen meg hossz-szelvényen.

    Ha sikerülne a S&SA-t megtanulni normálisan használni, az nagy kincs lenne mert még a forgalmazóknak sincs lila f*ngjuk sem hogy hogy kell használni.

    A BME-s HEC-HMS leírás kicsit szűkszavú. Tele van mindkét program nem magyar szabvány által használt számítási módszerekkel, az meg hogy full angol (tudok angolul, de sokszor az sem segít) nagy hátrány.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák