Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    válasz RP1980 #42168 üzenetére

    Tegnap időközben meg is csináltam a kocsik lemosását.
    A következőket tapasztaltam:
    1 hete bekevert és megmaradt Shiny Garage Fruit Snow Foam-ot használtam.
    Amikor bekevertem, akkor kb 30-40 ml-t használtam 900 ml vízzel.
    Akkor sem volt tökéletesen kemény a hab, de egészen jónak ítéltem meg.
    Mivel kimaradt több mint fél liter bekevert cucc,ezért tegnap ezt használtam fel.
    A tapasztalatom az volt, hogy alig volt hab állaga, olyan volt mint egy jó habos autósampon.
    Szerintem azért mert 1 hét alatt az egyébként is kicsit hígra mért keverék még jobban oldódhatott.
    Továbbá amit tapasztaltam, hogy a kocsi nem volt koszos, az oldalán alul volt eső cseppes,mármint koszos és ez a hígabb snow foam 5 perc várakozás után sem oldotta fel igazán, szinten teljesen rajta marad, mindenképpen kellett hogy a kétvödrös megoldással lemossam róla.
    A kérdés az lenne, hogy ha töményebben keverem vízzel és keményebb a hab, akkor jobb a hatásfoka?
    Szárazolás után BSD-t ráfújtam és szépen áttörölgettem a karosszériát.

    Ami viszont kezd előjönni, hogy át akartam törölni az üvegeket kívülről és gondolom némi bsd lehet maradt az üvegek szélénél levő résznél és a rongy kicsit beleért, a lényeg, hogy picit maszatos az üveg és bekevertem egy kis IPA-t vízzel és próbáltam takarítani, de olyan mint amikor a rongy ha nem túl steril,akkor azért itt-ott mindig maszatol, akármeddig törölgetem.
    Kezdem érteni, miért is szívás az üveg tisztítása.
    Az a véleményem nekem is, hogy venni fogok szöszmentes papír kéztörlőt és azzal törölgetem az üvegeket mert ha bármi anyag éri az ipán kívül, akkor kuka és máris tiszta darabot tépek le és azzal folytatom a tisztítást.

    Még egy kérdés:
    A szárazolást a lehető legóvatosabban csinálom, ahol lehet ott csak végighúzom ahogy szokás, ahol nem lehet pl. oldalt ott meg óvatosan törlöm.
    Na most amikor felviszem a BSD-t és el kell törölgetnem a felületen, ott azért picit többet kell a ronggyal dolgozni,mint szárazoláskor,mert nem a vizet törlöm le, hanem azt a krémes anyagot kell beledolgozni a fényezésre.
    Szóval ez nem tesz nagyon kárt összességében mint ha nincs is fent?

Új hozzászólás Aktív témák