Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #10726912 #9297 üzenetére

    Egyszer nagyon megnézném, miben más egy "tuning Pi" az audio PC-dhez képest. Hangsúlyozom: nem miben JOBB, hanem miben MÁS, ugyanabba a rendszerbe illesztve. (Pl. a Tiedbe). Az sem lenne releváns vagy sokat mondó semmihez (mert más rendszerben lehet jobb vagy rosszabb), mindössze csak kíváncsiság, a "hi-fi-zés" mentén. Nekem azért van becsípôdve a kis Pi, mert egy kisebb csodának tartom, hogy milyen jópofa pici, mégis teljes értékû számítógépet alkottak, mindig elmosolyodok, ha ránézek. + Egyszerû integrálni másba, tápolni, extrázgatni + ökoszisztéma, hat-ek garmadája.

    Szülôknél vagyunk hugommal. Kaptak egy illóolajos ultrahangos diffúzort, ilyen párásítót, de igazából légfertôtlenítés.. piszok jó.

    Épp költözés után vannak, kötögetem be nekik az öreg Onyko-t, hangfalakat, stb. Zene megy már egy ideje, hangulat szinten.

    Párásító indul, bekapcsoljuk..

    Akkora zümmögés és zaj a hifibôl, azt hittem, összefosom magam. Nem kicsi zavart tesz a hálózatra, egy mosógép ehhez képest temetôi csend. Minden spektrum, nem csak magasfreki, berregett az egész.

    Diffúzor kikapcs, hifi ismét OK. Gondoltam, megosztok egy ilyen élményt. :U Szuper kütyük, hangulat, funkció, de agyon kell szûrni...

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #10726912 #9297 üzenetére

    Bocsánat, a személyeskedést ismét te kezdted a tegnap esti kirohanásoddal.

    Hadd mondjam már végig egyszer, amit már a legelején is mondtam: elgondolkodtató 2020-ban az, hogy ne csak pc (és annak vadhajtásai) mentén haladjunk, mert van nála olcsóbb és talán, bizonyos esetekben jobb hangú megoldás is a digitálisan tárolt zenék lehallgatásához. Ennyi nem több. Most sem érzem, hogy eretnekséget terjesztenék. Aztán, hogy mi a jobb, az rengeteg dologtól függ, mert egy 200 ezres hálózati lejátszó, még jó hogy gyengébben muzsikál, mint egy félmilliós. Ugyanolyan hierarchia van hálózati lejátszók között, mint pc és egyéb megoldások között. Ha pedig egymás mellé állítunk egy 1.5 milliós pc-s rendszert és egy 1.5 milliós hálózati lejátszót, akármi is kisülhet belőle, bármelyik oldal javára.
    Soha nem mondtam olyat, hogy az én lejátszóm tuti jobb, mint a te audio pc-d. Hol olvastál ilyet?
    Soha nem mondok olyat, hogy a pc-s vonulat eleve elvetélt, ilyet nem fogsz tőlem hallani, de ami a praktikumot/ár/érték arányt illeti, jó lenne elgondolkodnod, hogy hátha van némi alapja annak, amit írok. Aztán, ha nem, akkor nem. Pusztán ennyi volt a meglátásom. Nem égettem boszorkányokat, nem mondtam, hogy az az egyetlen út, amit én most taposok. Olyan dolgokat adtok a számba, amiket soha nem mondtam, írtam.

    A Pio sosem került 200e-be, csak a pontosság kedvévért. Utána sem olvasol, mert ennyire nem érdekel a téma, csak elvakultan vagdalózol. Megjelenésekor volt 400e Ft. [link]

    De én már befejeztem, mert unom, hogy bármit írok, az közbotrányokozásba torkollik. Jó lenne, ha te is a saját homokozódba mennél várat építeni. ígérem, hozzád sem szólok a jövőben.. Nem ismerlek, nem is szeretnélek megismerni. Azt is ígérem, hogy kihagyom az itteni közszereplést, amíg csak bírom..

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák