Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #92251648 #6746 üzenetére

    Egyik "kedvencem". [link] Viszont aki belenéz, tegye meg, hogy fél perc után nem lép ki a YT-ból, hanem megígéri, hogy belenézeget, mert "magával ragadó" az "élmény".. szóval, megéri, nézzétek. :D Meg aembereket' is, akik ott ülnek és élvezik ezt a színvonalas produkciót.

    "csak a zene van"

  • foltang

    csendes tag

    válasz #92251648 #6746 üzenetére

    Erről van egy személyes tapasztalatom, ami igazából a "mit is tart lényegesnek a zeneszeretők többsége?" kérdéshez tartozik:
    Volt nálunk vendégségben egy hegedűművész, aki a magyar Zeneakadémián tanár.
    Természetesen előkerült a hifi, és komonyzenét hallgattunk.
    A társaságban volt még több zenész is, többek között olyanok is, akik nála tanultak.
    Egy hegedűversenyt hallgattunk, miközben a szakmai részleteket magyarázta a tanítványainak, hogy:
    "Hallottátok, hogy hogyan törte meg azt a staccato futamot a jobb kezével? Ezt az orosz iskolából hozta, de általakította." - És közben mutatta a levegőhegedűn a jobb kéz munkáját, hogy hogyan csinálta, illetve hogy volt eredetileg, miközben többször is visszatekertük az ominózus 3 tized másodperces részletet.
    Hát, ez az, amit én lényegesnek tartok a hifizésben: hogy az ilyen részleteket is meg lehessen hallani.

    Meg még egy:
    Megadta a sors, hogy alkalmam volt szimfonikus zenekarban játszanom több éven keresztül. Volt lehetőségem sok produkcióban részt venni. Egy olyan hangszeren játszottam, ami olyan nagyon sokat nem szólózik, nagyon ritkán hallani ki a zene szövetéből a hangját. Viszont még nagyon sok év távlatából is jól emlékszem a szólamomra. Na, ha hallom, és el tudom különíteni a felvételen a második fagott szólamát, akkor elégedett vagyok. Na nem..., akkor nem annyira.

Új hozzászólás Aktív témák