Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #01758976

    törölt tag

    válasz #71562240 #181 üzenetére

    Nem erre gondoltam, amit leírtál. Ha nem arra mi fentebb volt a példa, a tartalom mentes csak a hangokra figyelek, hallgatására. Ha ez így érthető. Csak a picire való figyelést szerettem volna így érzékeltetni. A zene egyszerűen nem ilyen. Így a zene hallgatás sem, vagy ha igen, az még alacsony színvonal, hiába

    csocsoszán: az alsó szalonnafa ? :) étvágygerjesztő

    [ Szerkesztve ]

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #71562240 #181 üzenetére

    "Ugyanis a zenének szinte mindig alapvető tartalmi eleme a hangok szépsége"

    Ez ugye élőzenére értendő vagy mi ? Vagy Ti már annyira rég hallottatok ordenáré zongorahangot, hegedűhangot, szopránt, vagy bármi zenét tönkretevő láncot, hogy már nem is tudjátok, mi az ha sz@r valami? :)

    Saját rendszeretekből kiindulva persze hogy élvezitek a zenehallgatást, de ne legyen ez annyira természetes, mikor valaki az út legelején járva, tölcséres, tér nélküli, kétoldalas sztereó, mélyhiányos, magashiányos (ugyanakkor síkító hangú sztereó (esetleg házimozi) rendszerén próbál odaülősen meghallgatni bármit is, de valahogy nem akar sikerülni, mert siralmas és beteg a hangminőség. Tulajdoképpen nincs is hangminőség.. Tudom miről beszélek, mert ezt is megtapasztaltam saját rendszeren, szóval nem elodázni ezt a csekélységet. Abból indultok ki, hogy van egy eredendően hallgatható lánc, de könyörgöm, azt honnan tudja a gyakorlatlan juzer, hogy amit hallgatni méltóztatik, az nem pont az ordenáré kategóriába sorolandó zajkeltő bigyó-e, vagy már tényleg hallgatható, nem hallóideg károsító, valóban zenére "hajazó" lánc ? Félreértés ne essék, pontosan tudom miről beszéltek és tökéletesen egyetértünk abban hogy a zene és a "hangok" csodásak tudnak lenni, de furamód kifelejtitek a közvetító közeget, azaz a hifi láncot. És ne mondjátok, hogy feltételezzük, hogy megvan az a minimál lánc, amivel fenti szavak értelmüket nyerik, pedig, és de, igen sok esetben a közelébe sincs és aki most a soraitokat olvassa, az talán azt sem tudja miről beszéltek, mert olyannal hogy "színpad," maximum színházban találkozott. És ezt is saját bőröm kellett megtapasztalnom évtizedekkel ezelőtt, mikoris én ugyanezt kérdeztem magamtól, hogy WTF? Mi az hogy színpad? Fogalmam nem volt, mitől lesz színpad és mit kéne tennem ahhoz, hogy nálam is legyen... aztán persze sok pénz elégetése után megjött ez is, meg még sok olyan hang, amiről azt hittem, hogy nincs is...
    No de béke van, nem akarok én senkit bántani, viszont ez nagyon kikívánkozott belőlem...

    Fogalmam nincs ki mit fog félreérteni ebből, de remélem senki és semmit. :R

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák