Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz niof #16050 üzenetére

    Nem mondom, hogy hülyeséget írsz, de az USB-t ne keverjük az UTP-vel (amin Ethernet forgalom megy, tehát nem a riasztórendszer jelzőkábeleiként használjuk, vagy morzéra, egyébre).

    USB-nél a kapcsolódás típusa többféle lehet, az USB-Audio megengedte a hibázást a realtime-itás megkövetelése miatt, míg egy nyomtató ha egymilliárdszor küldöd ki rá ugyanazt a Word fájlt, minden egyes alkalommal hibázásmentesen síkugyanazt fogja kinyomtatni mindig (míg szét nem esik) :D Kizárt, hogy hibázzon az átvitel, mert az ADAT típusú és a kontrollerek gondoskodnak a hibajavításról, ha pedig ez így van, az átvitel konzisztenciája garantált, nem 99%, hanem marad 100% helyesen minden.

    UTP-nél egészen más a helyzet, Ethernet esetén. A legratyibb kábelen is átmegy minden, mindaddig, míg a két oldalon lévő egymással beszélgető kontrollerek a frekvenciák, erek állapota (és azok viselkedése) mentén ezt lekommunikálják egymás között, hogy mi fér bele és mi már nem, egyik vagy másik szerint.

    Volt egy gigabites UTP-m még előző albimban, odacsuktam többször is az ajtóval, nem akartam falat fúrni. Idővel észrevettem, hogy az 1000-es Digin lassabban csorgott minden, miiii a fene van. Ránézek az interfészre, 100Mbit. Felnézek, hát nyitottra volt már szakadva a külső köpeny, erek kint látszottak élesben. Kicsit megmozgattam, 10Mbit, megint mozgattam, másik szögben meg 1000Mbit, simán így váltogatott ilyen 10-20mp-es késésekkel kb.

    De akár 100Mbit-en volt (azaz már észlelte, hogy szar a kábel), akár 10Mbit-en (azaz már nagyon szar a kábel), a 10Mbit-en sem nézett ki máshogy a prohardver és egy fikarcnyi loss-om sem volt online játék alatt, ping/latency kiváló.. szóval .. az Ethernet amíg van kapcsolat, 100%-osra korrigál, hiba nélkül. Ez a WiFi-re is él, csak a közeg rádióhullámok, nem réz, jelen kontextusban ennyi az eltérés mindössze. Ha jön egy zavartatás, villámgyorsan lentebb veszi kicsit a szélessávot, ismételni így is ismétel eleget már mindkét oldal, mégis, ezt olyan logika (és sebesség) mellett teszik, hogy nekünk nem tűnik fel, szóval ha otthon wifiről játszok online, nem fogom észrevenni a jel minőségének romlását azért, mert a feleségem elmegy a router előtt a konyhába, hogy főzzön valamit.

    Az USB Audio egészen más tészta és kapcsolódási típustól függ, mire képes, egyiknél (lásd nyomtatókábel, adat átvitel) totál mindegy a kábel minősége, míg a "minimumot" hozza ami kell a névleges X megabit átvitelhez a két oldali kontrollerek szerint. USB Audio esetén már összetettebb, de itt VoidXs kolléga tudna mutatni olyan példát, amikor picit is csak hibázik, hogy az milyen hangú. A gyártók zöme rájött, hogy sokkal kevesebb is elég USB Adat módban, mint amit a szabvány elég szigorúan amúgy, megad.

    Ethernetnél, Wifinél tényleg nonszensz, azt nem lehet "ő így gondolja, ő meg úgy, fogadjuk el egymásét és éljünk békében"-el elintézni, ott eléggé fekete-fehér az egész.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák