Új hozzászólás Aktív témák

  • Logapeti

    tag

    válasz Dißnäëß #6303 üzenetére

    "Szerintem (!) súlyosabb faktor ennél az, hogy "ki milyen hangzásvilágot szeret""

    Igen, ez valóban egy fontos faktor, de nem zárja ki a pszichés faktort, sőt. Ugyan emiatt a pszichés faktor miatt nem mersz megszólalni a 30 millás rendszernél, hogy már bocs, de ez szerintem sz*r. Vagy nevezhetjük szocializációs faktornak is, meg ár-hatásnak, ha már a közgáz szóba jött.

    A pszichés faktornak nem csak ilyen ár-hatás jellegű vonatkozásai vannak. Engem a legjobban az borít ki a hifizésben, hogy a megfigyeléseim adott rendszerről nem állandóak, nem konzisztensek. Nyilván leginkább a sajátoméról, mert azt tudom sokszor megfigyelni. Van, amikor jobbnak, van, amikor rosszabbnak hallom, és nem tudom igazából eldönteni, hogy adott napszakhoz köthető-e, illetve hogy vajon objektív okai, vagy szubjektív, pszichés okai vannak. A tippem az, hogy mindkettő. Az objektívre magyarázat lehet az az általam hallott hiedelem (tudás?), hogy a falból jövő áram, khm, minősége nem ugyanolyan, mert hogy hazajönnek a userek a munkából, bekapcsolják a mosógépet, aztán elromlik az áram kérem :DD - direkt sarkítok, de ha van ilyen, akkor ez ellen valóban csak a saját generátor a megoldás, az meg hány háztartásban van? A másik, a saját szubjektív pszichés megélésem még neccesebb: ezek szerint az idegrendszerem változó állapota is meghatározza a zenehallgatási élményemet. Ha jó állapotban vagyok, jobban tolerálom a magas hangokat, sőt, zavar a fátyolos hang. Ha kevésbé jóban, épp fordítva. Na most amikor a képzeletbeli high-end rendszer elé leülök, éppen milyen állapotban vagyok? Itt már nem is igazán az a kérdés, hogy hol az objektív mérce, hanem hogy hol a szubjektív mérce? A saját szubjektív mércém?...

Új hozzászólás Aktív témák