Aktív témák

  • jobó

    csendes tag

    Audio Communicator Riser, ilyen slot van az alaplapomon.
    Az volna a kérdésem mire lehet ezt használni, egyáltalán kapható az ebbe va-
    ló kártya.

  • Male

    nagyúr

    válasz jobó #1 üzenetére

    Az AMR-be olyan kártya megy, amin az alaplapi hangkártya és a modem van kivezetve, az ACR slotba (ez van neked) olyan kártya megy, amin az alaplapi hangkártya, és a hálókártya (a hálókártyában nem vagyok teljesen biztos) kivezetései vannak. A hangkártyás részének elvileg az az előnye, hogy kevésbé zajos, mint az alaplapon levő csatlakozók. Én eddig még csak egy ilyen kártyával találkoztam, de az elég drága volt (annyiért kaptam belső modemet, amit legalább egy alaplapcsere után is biztosan tudok használni, hangkártyám meg amúgyis volt).

    Állítólag arra kell figyelni, hogy a kártyát ugyanaz gyártsa, mint az alaplapot, mert ezek nem 100%-osan kompatibilisek (ez nem az én tapasztalatom, hanem olvastam).

    Kapható e - hát szerintem nem nagyon, rendelésre valószínüleg tudnak szerezni a boltok, de hát ez nem nagyon terjedt el, ami érthető, hiszen aki alaplapi hangkártyát használ, az nem akar hangkártyát venni, tehát erre sem fog költeni, akinek meg modem kell vagy hálókártya, azt kb ugyanenyiért tud venni külön.

Aktív témák