Új hozzászólás Aktív témák

  • atifarkas

    tag

    válasz tahoman #38 üzenetére

    En szerintem tudom a megoldast. az hangkartymat egy altalam keszitett erositovel kotottem ossze. Analog modon vannak a osszekotve. Vagyis harom kabel. elso ketto, hatso ketto, center es mely. szal 5.1 Az emlitet hibak nekem is megjelentek. bekapcsolom a gepet zug az erosito, alap alapotban is zug. Majd rajottem hogy ez azert van mert a harom kabelben foldhurkok alakulnak ki. Ettol olyanna valik a kabel minhta nem lenne rajta arnyekolas. A megoldas: A harom kabelet ossze kell fonni, mint a kislanyok hajat :D. igy az arnyekolas egynek fog hatni es megszunik a foldhurok. Elso hallasta ez hulyesgnek hangzik de aki tanult elektronikat, villamosagtant stb annak lehet mond valamit.
    A masik hiba az volt hogy mig nem toltodik be a win addig sug a kartyam a nely bug. Ez ismet orvosolhato, a kabel osszefonassal. Amugy azert halkul el mikor a win betoltodik mert a kartya kimeneteit ekkor kapcsolja be a driver. Es mig nincs a hangkartya bemenete bekapcsolva addig a vezetek antenakent mukodik mivel az arnyekolas ''eltunik'' a kabellrol.
    Egy masik recseges is elfodulhat. mikor a THX-ben allitgatod, hogy hany meterrel van toled a hangfal. Nos itt a hangszorobol jovo hang keslelteteset allitod. Ezt ugy oldja meg a hangkartya hogy a mintaveteleket eltarolja. vagy kulso memoriaban(extram) vagy belso memoriaban(intram). Ha a kulsobe rakja akkor kell varni kb 15 20 mintavetelt hogy ne recsegjen a hang, vagyis a kulso tram elerese lassu.(hamarabb akarja kiolvasni az adato minthogy beleirodott volna). Van egy pach ami hatasara a THX nem a belso hanem a kulso tram-ot is hasznalja. ezert ha megtelik a belso a kulsobe teszi. Es emiatt neha recsen a hang. Ez a tramos dolog az en tapasztalatom. Akkor jottem erre ra en is mikor programoztam a emukx2-t, a Kx driver segitsegevel. Lehet hogy az en kartyam is hibas de meg lusta voltam visszavinni a boltba.... mivel ugyis van ra 3 ev gari.....:DD

    Remelem tudtam segiteni valamiben.

    Amugy nem csak a sajat erositommel probaltam, hanem batyam yamaha 6.1-es erositojevel. ha analog modon kotottem ossze akkor ugyan ugy zugott az az erosito is.
    Ha valamit rosszul irtam nem anyazast hanem helyesbitest varok!

Új hozzászólás Aktív témák