Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Balinov #34046 üzenetére

    Nekem most egy ASUS P5Q PRO-m van, és Giga lapról váltottam erre, mert már elegem lett a Giga hülyeségeiből. Nem mondom, hogy az Asus tökéletes, de még mindig sokkal jobb szerintem az alternativánál. Egy sima P5Q is megteszi, ami olcsó. Mennyi a kereted amúgy? iponban az olcsóbb P5Q-k 22k környékén vannak, a korább P35-ösök (P5K) pedig 4 rugóval olcsóbbak. Szerintem ennyit már nem érdemes spórolni, de ha minden ezres számít, a P5K-val sem jársz rosszul. Arra azért érdemes odafigyelni, hogy milyen memót teszel bele, mert azt hallottam, hogy az Asus lapok válogatósak ram terén (én speciel nem vettem ilyet észre).

    Ja és igen, az Asus szabályozza a ventiket, meg persze a P43-as chipset is megfelelő.
    Hehe, most olvasom, hogy TX2-őt nem szabályoz. Nekem szerencsére TX-em van. :)

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • katt777

    félisten

    válasz Balinov #34046 üzenetére

    ASUS szépen szabályozza, csak CPU-n igényes a PWM-es hűtésre. TX-et pl. szabályoz, TX2-t meg nem, és mit ád az úr, éppen ez a különbség a 2 között. A TX2-t és a hasonló hűtőket az MSI szabályozza tökéletesen (nálam akár le is állította), kár, hogy amúgy egy nagy szarkupac a legtöbb lapjuk. Ezt lehet, hogy a lap, vagy a cikkem topicjában kéne... :U

    ollie: Van support táblázatuk, és pl. a mezei zóccsó Kingmaxaim 1154-en is eldolgozgatnak benne 1.96V-on (sup. l.-án csak az 512MB-osak voltak). Amúgy tényleg ASUS :K :C Minden P5Q-hoz jött már ki több bios-frissítés, éppen a kompatibilitás növelése érdekében, de továbbra is ott a support list. És ami a fontos: quadokhoz állítólag a P5Q a legjobb, ráadásul nem kockáztatja be az ember a CF-t. :D
    Ja, csak én anno AMD procira kellett vegyem, úgyhogy az még ebből is szopacs volt. :((( :W No de a gigák biosaiból meg rég hivatalosan is kivették a ventiszabályozást.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák