Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lalszi

    aktív tag

    válasz cappa72 #1866 üzenetére

    Erről beszéltem régebben, ezt használom, de vietnámi nyelvű a program. Belekezdtem a fordításába, de nincs sok időm rá mostanában, nem nagyon haladok vele. Így meg nem akartam közzé tenni, nehogy valaki hazavágja a telefonját mert nem érti mit kéne megnyomni. Gondolom az ilyen szövegeket kevesen értik közülünk: "Khởi động máy vào Recovery" :)
    MTK6577-en biztos, hogy működik. Lehet választani data partíció méretet 500MB és 3GB között, bár a mi telefonunknál ez a 3GB már nem opció.

  • poganytamas

    senior tag

    válasz cappa72 #1866 üzenetére

    Igen, találkoztam vele miközben túrtam a netet a partícionálás mikéntje után kutatva, csak nem angolul, hanem vietnámiul :D Most kipróbáltam, átméretezés is megy (1-1 giga), és majdnem komplett kiiktatás is (2,5 giga, 83 MB).
    Átpartícionálás után elkezd szólni hogy az sd kártya sérült, meg kell formázni. Nyugodtan lehet, ez nem az sd kártya, hanem a belső tár (hibás a fordítás egész konkrétan).

    Általánosságban azt tudom róla elmondani, hogy ugyanazt csinálja mint az én zipjeim, felülírja az ebr-t (extended boot record, nagyon durván ez tartalmazza hol kezdődik a belső tár, mekkora a mérete, hol kezdődik a data partíció és mekkora a mérete). Annyiban jobb, hogy támogatja az MT6575-öt, amit én nem tudok tesztelni. Ugyanúgy kell utána a recovery-be menni, data partíciót formázni, visszaállítani a mentést róla (nagyon szigorúan a recovery-ből és nem FlashTool-ból). És annyiban rosszabb, hogy mégis hagy egy kis belső tárhelyet, 83 megát, csak hogy ne kelljen a vold.fstab-hoz nyúlnia.

    Backup jelentősége: amíg van egy full mentésed FlashTool-al, addig vissza tudod csinálni amit ez buherál, ha valami balul sülne el.

    Speciálisan a mi telefonunkhoz: Mivel a data és a belső tárhely összmérete 2,5 giga, ezért a 3 gigás gomb értelemszerűen nem fog működni. Még az hogy nem működik, szétcseszi a cache partíciót, senki se használja a 3 gigás gombot!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák