Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz belovary #1265 üzenetére

    Szerintem nem baj, hogy este 10 után mentél ki fotózni, mert az évnek ebben a szakában nagyon hosszúra nyúlnak a nappalok.

    Múlt héten voltam pihenni a páromék vidéki házában. Az Alföldhöz közel, nulla domb vagy bucka. Kint sütögettünk, iszogattunk és este 10 óra körül már úgy tűnt teljesen sötét van, de amikor elmentem a kert végébe és a faluból kifele nézve nyugat felé még mindig lehetett látni a Nap utolsó pislákoló sugarait. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy fényképezőgép ugyan volt nálam, de fotóállvány nem. Hajnali 1-2 körül volt az ideális állapot a csillagok megfigyelésére. Sajnos nem tudom mikor jutok még el legközelebb a nyáron, szeretném lefotózni a Tejutat. Be van ütemezve még több ilyen szabadság is, de azok már máshova utazós nyaralások vagy fesztiválok.

    A többihez meg azt tudom mondani (nem sértésként, csak megállapításként), hogy nálad alapvető gond, hogy a fotózás alapjait sem nagyon sajátítottad még el. Érdemes lenne tanulnod róla, mit jelent a mélységélesség, mit jelent a dinamikatartomány, mit jelent a többi fotográfiai alapfogalom és ezekkel miként tudsz tudatosan bánni. Olyan ez, mint a főzés, lehet egy receptet betűről betűre követni, de abból jó nem sül ki, meg lehet úgy fűzni, hogy érted mi miért történik a fazékban.

    Fényszennyezettség térkép: Nekem itt ajánlották az egkep.com-ot. Én Budapest agglomerációját csekkoltam vele, meg a Szolnoktól észak-nyugatra lévő kis falut ahova pihenni járunk, eddig alapvetően fedte a valóságot. Azért jó, mert a várható égképet próbálja szimulálni és nem egy térképre vetített sárga pacából kell kikövetkeztetned.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák