Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    üdv

    itt is feltenném kérdésem. A szitu: szeretném felújítani a szobámat, aminek a leghúzósabb része a szobabútor. Modernebb kialakítású darabot szeretnék venni/vagy helyben csináltatni. De: a kinézett készre gyártott elemes bútorok minden ismert nagy bútoráruházban rohadt drágák. Pl 4 db szimpla polc és 2 kisebb szekrény, 150 ezer....

    Másik gondolatom az volt, hogy legyártatom, és akkor nincs ilyen probléma, hogy nem passzol méretbn stb, de nem tudok még egy hozzávetőleges árat sem, hogy mennyiért szoktak ilyet csinálni, hogy egyáltalán érdemes e ezzel a megoldási lehetőséggel foglalkozni.

    Linkelnék pár képet.

    [link] Szeretnék egy összeállításában ezzel teljesen azonos kivitelezésű darabot (2 szerény között a kanapé, felette a polc).
    Méretek:
    a szekrények 50 cm szélesek (a ruhatartóból jobb lenne mondjuk egy 100as) 200cm magasak és 30 mélyek.
    A polcok a szekrényelemek között 200 cm tesznek ki, és olyan 20 cm szélesek.

    Emellé szeretnék társítani egy hasonló tv állvány rendszert : [link] Mivel nagy szekrény már "volna" az összeállításban így természetesen az álló szekrény a kilinkelt képen nem játszana szerepet, inkább egy cd-dvd tartó állvánnyal helyettesíteném.

    Méretek: tv állvány 150cm széles, 40 cm magas és 50 mély,
    komódjellegű akármi 40 mély, 100 magas, 100 széles.
    a cd-dvd szekrény amit szeretnék az saccperkb 80 magas, 20 mély, 20 széles, 4-5 rekesszel

    Emellé szeretnék egy íróasztalt, ami a szokásosnál vastagabb bútorlapból van, kb 5 centi vastagból, L alakú - hogy vizualizáljam, egy 50x50 es lapból és egy 150x50 es lapból lehetne összerakni az L formát, szimpla króm lábakkal.

    Tudom komplex a kérdésem, de abszolút nincs fogalmam a vállalkozói árakkal, hogy mire számíthatnék, menjek el "tárgyalni" vagy gyüjtögessek még a pénzemhez bőven.
    Színben az ún. "wenge" vagy mi az ami tetszik, ez a feketés barnás, mint ami az első linkelt képen is emgtalálható.

    Botor elképzelés, hogy mondjuk olyan 180 ból meg tudnám úszni, ha gyártatom ?
    Csak közelítésképp, az első linkelt képen található szett olyan 155 ezer huf, a tv állvány meg a cd-állvány és a komód jellegű akármi még nincs benne. Az még kb 90 ezer ft de inkább 100.

  • Kobe

    veterán

    válasz kalman7 #1052 üzenetére

    épp ez az, hogy annyi féle módszerrel számolnak, hogy a végén teljesen belezavarodok....
    méreteket nagyjából tudom, ez alapján az anyagköltség számolható volna, de lehet sőt biztos h a munkaórákkal meg egyebekkel legalább a duplájára nőne

    a szoba méretei adottak. Az alapján a bútorok mrete is meghatározható, illetve a hozzájuk szükséges anyag, de ahogy nézem ez igen komoly tervezéssel jár, basszus....

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz mdk01 #1054 üzenetére

    ezt a blti árat szorozd meg kettővel dolgot hallottam már máshonnan s, de speciel azok a bútorok, amik engem érdekelnek, azok esetében ez az jelentené, hogy 50 ezer lenne egy cirka 2 méteres falipolc, 400 ezer körüli egy tv állvány 1 db szekrénnyel ? elhiszem hogy drágább a gyártás, de nem hiszem hogy ennyire :F összehasonlítási alapom a retz és ikea voltak

  • Kobe

    veterán

    Na, ponotsabb méret adatok, egy külső, már említett bolt termékpalettájáról. Azért merem ezt emgkockáztatni, mert ez a szett van tetszik a legjobban, ha gyártatnék s, valami nagyon hasonlót csináltatnék.

    Az adatok rendre szélesség x mélység x magasság, természetesen milliméterben

    ruhásszekrény : 1000 x 395 x 2000 (ára 46 rugó) belül egy ruhafogas, és mondjuk 2 polc

    könyvespolc 800 x 310 x 2000 5 db polccal szintén 46 körül boltban

    polc1 2000 x 240 x 175 (12 rugó boltban)

    polc2 1000 x 300 x 350 tejüveg, nyitható lappal, 2db kellene belőle, 27 ezer huf az ára boltban, a kettő tehát 54-55

    polc3: 1000 x 240 x 175 szintén 2 db, semmi extra, 2x6500 vagyis 13 ezer az ára a kettőnek

    komód : 1000 x 395 x 915 , boltban 23ezer huf. 3 polccal belül mondjuk

    tvállvány : kb 1515 x 565 x 405 , 40ezer boltban

    ezekhez pluszba 2 db 180 x 180 x 800 méretű cd/dvd tartó, a kettő együttes ára 15 K
    és egy íróasztal - L alakú, a kisebbik elem 800x500 as méretű, a hosszabbik szára kb 500x1500. erről nincs infóm boltban mennyi. Vastagsága nem a szokásos bútorlapé lenne, hanem vastagabb, 4-5 cm.
    Esetleg egy polc az íróasztal fölé, L alakban, azonos méretekkel, mint asztal, és mondjuk 200 mmes szélességgel, de természetesen már nem a 4-5 centis vastagsággal :).

    A kiegészítők - a szekrényajtókra matt krómozott fogantyúk, illetve króm lábak, akárcsak az íróasztalra - itt nyílván hosszabb krómlábak szükségeltetnek.

    Ez számításaim szerint durván 300 K lenne, R*tzből összerakva. Nem tudom milyen anyagból van, de nekem egy sima, szépen összerakott wenge bútorlapból álló szett is megfelelne.

    Ennél részletesebben sajnos jelenlegi tudásom szerint nem tudom leírni :)

    UI: az ikeával az a baj, hogy a 2008as katalógusukban még találtam tetszetőseket, a 2009est átböngészve viszont az összes tv-szekrényük - ahol még ruhás, könyvtároló polc ninc sis képben - elkezdte a 200 ezret súrolni árban. Na most ezekhez még egy szekrénysor ami murphy tvénye alapján szükségszerűen drágább, olyan 500 ból állna meg

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz mdk01 #1060 üzenetére

    hát, 400 sztem röhejesen drága..... Feléből megkapom a készre gyártottat, de nem hiszem el hogy ennyibe volna azért :)

  • Kobe

    veterán

    válasz Winner_hun #1063 üzenetére

    a retzes az 2 különböző termékcsalád elemeiből lett összerakva először, eltérő árakkal,mert nem találtam megfelelő árat az egyes elemekhez, ezért jött volna ki 300 K ra, kb. Az egyik drágább termékcsalád, a másik olcsóbb, és a drágább érthetően felfele huzta az árát a szettnek. Azóta megtaláltam az azonos elemeket, illetve feltérképeztem a szobát, annak méreteit, így kevesebb elem is elegendő volna - vagy pedig keskenyebb kivitelben legyártatni, mert sok helyet foglal. Így sztem 200 ból-220 ból retzből is ki lehetne hozni a szettet magát. Így 400ért ugyanazt legyártatni, szerintem.....ha reális, akkor az asztalos szakma nagyrésze taxis kategóriába megy, elnézést a hasonlatért, de ez kva lehúzásnak tűnik nekem :)

    de mindenesetre az adatok megvannak, holnap megkérdezem bútorasztalos ismerőst konkrét árakról. Csak furcsállom, hogy hirtelen 400 ezer lenne. Másfél éve 110 volt egy beépített szekrény (rendes bútorlap hátsóval, 265 magas, és 150-160 közötti széles, vagy 10 belső rekesszel), sztem anyaghasználat terén a szekrénysor 2x annyi anyagból bőven kihozható gyártva is.(elvégre nagyjából pont olyan méretű, mint amit akarok, 200x100 és 200x50 a 2 szekrényrekesz, a maradék meg kb pont egy komód jellegű holmira és polcokra elég). Az íróasztal a vastagabb lappal az ettől külön alakul, de pl egyik ismerősömet emgkérdeztem, aki nemrég vett ugyanilyen lapot, 30 K volt a lap + a lábak.....

    [ Szerkesztve ]

  • Kobe

    veterán

    válasz Winner_hun #1066 üzenetére

    Az oké, de azt hiszem ha tudom, hogy egy bútor mekkora - márpedig tudom mekkora, mérhető, mi kértük - és tudom az árát, le tudom nagyjából bontani arányokra a költségeket, hogy kb egy adott négyzetméternyi anyagra mekkora költség jut, szerelékekkel, egyebekkel, nagyjából. Na most tudom, hogy anyagban ez kb mekkora része a teljes szettnek, amit szeretnék, szerelékben-fogantyúban, ajtók számában kb ugyanannyira jön ki darabszámban, és a darabok méretei is nagyon hasonlóak, akkor az inflálódást figyelembe véve is, ne akarjon nekem 4x olyan drága ajánlatot tenni, legalábbis nem olyan mély az a k*rva válság :)

    No, 110 K volt egy beépített szekrény. Számoljunk. Gyakorlatilag az pont úgy néz ki, mintha összetenném a 2 db szekrényt, a ruhásat és az álló könyvespolcot, mellétenném a komódot és még mondjuk az íróasztalnak egy fiókos részét. Tekintsük ezt másfél évvel ezelőtti árakon 110 K nak, mostani árakon mondjuk 150 K nak, és számoljunk 20K t rá a biztonság kedvéért.. Emellé kell, egy darab íróasztal lap, amit írtam, hogy készen leszabva is beszerezhető akár, 30 K, lábakkal együtt 40 K mondjuk,hozzá pár méternyi szimpla bútorlap polcnak, meg egy tv állvány ami rohadtul nem egy akkora bútor hogy a saccperkb 200-220K s árat 400 ra feltornázza :)

  • Kobe

    veterán

    válasz Winner_hun #1071 üzenetére

    a röhej, hogy itt kardoskodásról szó sem volt, nomeg konkrét ajánlatkérésről, csak kértem egy hozzávetőleges árat :) Nem vagyok tisztában a pesti meg környéki árakkal, lehet ott reális, de biztos vagyok, hogy itt vidéken azért egy nyamvadt szekrénysor néhány kiegészítővel nem kerül 2 konyhabútor árába :)

  • Kobe

    veterán

    válasz (Kolombusz) #1078 üzenetére

    Amikor anno le lett gyártatva a beépített szekrény, amit már említettem, lett kérve egy komplett terv és árajánlat egy anyaghasználatban és szerelékekben ugyanolyan konyhabútorhoz, ami akkor emlékeim szerint olyan 240-280 ezer ft körüli összegbe kóstált volna a terv szerint (a beépített szekrény gyak a konyhában van, amerikai stílusú nyitott konyha egybe az előszobával, ezért kellett olyan, ami megy hozzá). Most számoljunk olyan 300-320 K val. Annakidején pillanatnyi pénzhiány miatt nem valósult meg a gyártás.

    mdk01: ez oké. Csak speciel most elárulom, a szekrény amit említettem, annak majdnem minden éle le van zárva, és az egészen élfólia helyett élléc lett felrakva. Természetesen ha gyártatok, cska ilyen megoldással. Bár nemhiszem, hogy ez volna az, ami ennyire radikálisan feltornázza az árát.
    Az elemek méreteit tudom, ma délután elcsípem asztalos ismerőst, és megkérdezem, hogy mennyi az annyi, itt, pécsen. Szerintem 300 nál nem fog többet mondani, és a 400-450től még az is igen távol van :)

  • Kobe

    veterán

    válasz mdk01 #1083 üzenetére

    nem kell sajnálni, most voltam benn ugyanannál a cégnél ahol anno a beépített szekrényt készíttettük, az ajánlatuk 230-max240 ezer + áfa, számítógépes tervek és árkalkuláció alapján, minden elem amit említettem, helyszíni felméréssel, gyártással, helyszíni beszereléssel, illetve minden szerelékkel, amikre helyenként még rá is lett számolva, amiből max már csak lefelé jöhet az ára, feljebb nem :)
    plusz olyan elemekkel amire én nem gondoltam elsőre - gázpumpás szekrénynyitó, kihúzható ruhaakasztó, stb. És természetesen ebben már a vastag bútorlap íróasztal (sőt ahhoz egy fiókos elem is, és egy ugyanolyan duplavastagságú polc is benne van) ami eredetileg nem volt benne a tervben.
    Szóval nincs ezen mit vitázni, voltam a bemutatóteremben, láttam (bár előzetesen is ismerem) a minőségét, a 400-450 már első hallásra is irreális volt egy ekkora bútorért, itt pécsen legalábbis sztem nem sok megrendelőd lenne, nemhogy visszatérő kuncsaft :) Pesten még elmehet az ár (ahogy hallom, a műanyag nyílászárók is majd duplája a vidéki árnak). Volt a teremben egy teljes konyhabútor, tipikus újhullámos ikea stílusban gyártott modern darab, szintén a cég csinálta, végig, az összes eleme szinte dupla vastagságú bútorlapból állt, fémkeretes üveg ajtók, gázpumpás felfelé nyíló mart ajtók, az egész zebrano borítású, ami nem épp a legolcsóbb, és az sem volt 370 ezer sem, szóval....

    és ez még nem is asztalos ismerősöm ajánlata, ő még a fentinél is kedvezőbbet adott :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák