Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #7003 üzenetére

    Egy kis torzulás egyébként van a lapban, a közepe nincs teljesen síkban (ezt talán már említettem is?), vagyis az egyik oldalról nézve "homorú", a másikról "domború", de mondom a fogak egy síkban vannak.
    Az enyimmel is ez lehet a helyzet a fene megevett hogy derékszögbe állítsam és csak egy oldalról mutat derékszöget a talpas lakatosderékszög (ami ugyebár pontos jószág) mindamellett az asztallap sík ezt megnéztem ezután csak a lap lehet nem sík .Lehet hogy a beszorító tárcs feszíti.El nem égettem és nincs megkékülve amúgy pilana hosszvágó per pill mert veszek egy freudot méghozzá titánium bevonatú keskenyített,hosszvágó, nem zajcsillapítottat. :D És ha egy rókafarkú fűrészt küldenek ki helyette akkor visszacseréltetem ,nem úgy mint egyes lágylelkű emberek :DD(amúgy aszem személyesen fogom elhozni)

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz Soká #7003 üzenetére

    Erre a laptest homorúságra csak egy elméletem van, bbchris egész biztosan korrektebb választ tud rá. Arra gondoltam, lehet, h azt a néhány tizedet azért "homorították" meg, h a korongot rögzítő csavart amikor megfeszíted, akkor legyen egy rugózása, feszítőereje - ahogyan az autó keréktárcsáját is homorúra préselik a kerékanya csavarok alatt. Ha a domború oldal van a leszorító anya felől, akkor áll ez az elméletem, ha fordítva nem sík, akkor most írtam egy jó nagy butaságot.
    Ha nem felejtem el, holnap megnézem Neked a fűrésztárcsa pontos kódját. Nagyon jó beruházás volt - még puhafát sem toltam ilyen könnyen soha semmilyen fűrészlapra, mint ezen a keményfát. Úgy megy a fában, mint kés a vajban, és még profin igazgatható is az egyenes vonal mentén, ha szabadkézzel szélezem a fát. Nem is a megszokott forgácspor marad vissza az asztalon, hanem csigába csavarodott hosszú pihe szálak, mint amikor a faesztergályos a kés hegyével finoman forgácsol.

    Több fa van, mint asztalos!

  • bbchris

    senior tag

    válasz Soká #7003 üzenetére

    Nahh itten vagyok újra , lassan már meglesz remélem az alaplapom és többször fel tudok jönni .

    Túlmelegedés már akkor is létrejön ha megkékül a lap ez ugye már több mint 370 fok . VOlt olyan aki büszkén mesélte hogy majdnem izott körkörösen :W Nem is lett jó utána a lap :DDD . Valamennyi homorúság van a lapokban mert ezeket préselik és eleve ilyenkor alig lehet egyenes lapot kapni . A Freud , Leitz stb már lézerrel vágja ott már minimális az ütés , Bár megvallva sosem mértük ezeket mert ameddig jó volt addig nem is érdekelt . Amikor már nem tudott az illető vele vágni akkor szoktuk megmérni indikátor órával de ekkor már kb 0,4mm ütés volt benne , na ezt tudtuk hogy nem volt jó . AZ újakat sosem szoktuk mérni bár előfordult olyan hogy az új nem volt jó de ez csak igen ritkán volt , ekkor kicserélték aztán a másik már jó volt .
    De arra a kérdésre hogy van-e benne homorúság arra az a válaszom hogy elvileg nem szabadna de előfordul és egy kis hibatűrésig jó is a lap és nem is fogod észrevenni rajta mert eleve a centrifugális erő valamelyest kiegyenesíti a lapot .

    HA hossz és keresztvágáshoz akarsz lapot kérni akkor a Pilanának van átmérő 300mm-nél Z=36 fogas lapja , azzal még lehet hosszában vágni igaz itt már óvastosan kell de már keresztirányban is elfogadható minőségben vág .
    Ha nem hajtod túl a zajcsillapított lapot akkor nem lesz vele gond . A lényeg hogy néha engedd egy kicsit visszahűlni mikor pl sokat vágsz vele és ne állítsd le azonnal .

    Kálmán7 A kézifűrészekkel nem nagyon törődtünk , nem is forgalmaztunk mert az asztalosok ezeket szerették saját maguk megvenni . Nem is éleztük mert eleve nem érte meg , nem tudom mennyibe kerül de sztem olyan kb 1500 Ft körüli összegben van - ha hülyeséget írtam akkor sorry :B . Látom az élét , ilyesmi van sima CrV lapban is ami KV fogazású az is lényegében 3 élű volt . Ezekkel az a helyzet ha életlen lesz akkor kell másikat venni mert meghozza az árát mire kimegy az éle . Túl sokat nem is értek hozzá mert nem szoktak hozni sűrűn :F . De jó cucc amit a képen belinkeltél , ahogy látom eléggé kifinomultan meg van csinálva .

    Ami hülyeség és ostobaság és feláll a szőr a hátamon mikor hallom : Önélező , húúúú aztán mondom annak az idiótának aki forgalmazza a cuccot hogy mitől élezné magát újra a fűrész ?! :W Ami önélező az a köszörűkő , ugye kiesik az elkopott szemcse és egy éles lép a helyére de ollóban , késben , fűrészben nincs ilyen :N Illetve a Nasa az csinált újraéleződő kést amit a Discoveryn láttam hogy csöves szerkezetű és ha elkopik az éle akkor letörik és friss az él újra . Persze nem tudom mennyire igaz de az elv jó lehet .

Új hozzászólás Aktív témák