Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varsam

    őstag

    válasz pacman_123 #54072 üzenetére

    Én olajoztam az akác lépcsőimet Biopin Hardöl-lel és azért ezen is meg lehet csúszni zokniban, előfordult már többször is, pláne ha kicsit sietősebben megy az ember fel/le.
    Szerintem attól is függ, mennyire csiszolod fel a fát. Én pl 180-ig mentem fel géppel + szivacs, így egy ilyen kemény fa mint az akác, plusz az olaj ami még szintén keményít rajta elvileg, nagyon sima felületet tud adni.
    Talán az olajozott még így is kevésbé csúszik, de tényleg nem sok difi van szerintem. Ha normálisan közlekedik rajta az ember akkor semmi gond, ha kicsit gyorsabban akkor mindkettőn meg lehet csúszni.
    Talán ha csak 120-as papírig csiszolja meg a fát, kicsit érdesebb lesz, lehet "jobb" lesz ilyen szempontból.

    Ötlet:
    Ha olajozza a fát, akkor pl az utólagos ronda csúszásgátló csíkok helyett akár felsőmaróval lehetne bele pár db csíkot marni nem túl mélyen hosszában egy oldalra, ami az olajnak nem gond (lakknak már az lenne), és lenne egy természetes csúszásgátló rész a lépcsőfokokon ami nem üt el lényegesen.

    [ Szerkesztve ]

  • monti0222w

    addikt

    válasz pacman_123 #54072 üzenetére

    A lakk jobban csúszik mint az olaj ez egyértelmű, de, ha több rétegben van felhordva az olaj akkor már képződik egy filmréteg a fán. Persze, de csak szerintem, az egy réteg olajat sokan nem törlik vissza, csak felhordják és megvárják a beivódást, száradást.
    Zokniban közlekedve természetes hogy csúszik az olaj is, de a használatba vétel után szerintem az olajos fáról hamarabb eltünik, elkopik a csúszós réteg mint a lakkozott fàról.
    Csiszolni is könnyebb az olajos fát mint a lakkozottat, pár évente megújítani se nagy fáradság ( itt az újra olajozásra értem).

Új hozzászólás Aktív témák