Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #50362 üzenetére

    Teljesen egyetértek, a fúrószár minősége a meghatározó. És én meg szoktam köszörülni a vídiás fúrókat, persze, akkor sem lesz olyan éle, mint egy gyorsacél csigafúrónak. Azt hiszem, hogy a kőzetfúró keményfémlapkája más struktúrájú anyag mint ami a felsőmarókban van.

    Tulajdonképpen azon csodálkozom, hogy betonhoz nem használnak gyémántos fúrókat?
    Én időnként szoktam üveget fúrni víz alatt gyémánttal, ami ugyebár úgy néz ki, hogy van egy sárgaréz cső, rajta gyémánt szemcsékkel és hihetetlen, hogy a gyémánt úgy viszi az üveget mint a vajat. Valahogy nem lehetne megoldani, hogy betonnál legyen bizonyos kis hűtés és egy hasonló csővel fúrni? Ilyenkor ugyebár marad középen egy rudacska, vagyis kevés anyagot kell "elforgácsolni", csak a hűtést kellene valahogy megoldani. Talán még az is működne, hogy sűrűn hűtögetni a fúrót.

    Én amikor kirobbantottam a túloldalt a matériát, akkor nem volt lehetőségem ellentartani mert egy mozdíthatatlan szekrénysor volt ott. Így maradt is a kráter, amire majd költözésnél fognak rácsodálkozni...

Új hozzászólás Aktív témák