Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szalmakutya

    tag

    válasz lela #44547 üzenetére

    Csak azt írom amit én láttam ebből és amire emlékszem belőle.

    Az egyik L a másik M. Ez alapvetően a porszűrési minőséget jelenti, pontosabban hogy milyen kategóriát vállal a Festool. Az M annyival tud többet hogy jelez, ha kezd megtelni a porzsák és már nem szív olyan hatékonyan. A Festool emiatt keményfa finomporra az M-et javasolja, nem az L-et.

    Csakhogy valójában fórumok szerint ezen kívül tökugyanaz a két gép. Vagyis ugyanaz MINDEN benne.

    Ha ez igaz, akkor egyszerűen az van hogy azért hogy az M szabványnak (USA) megfeleljen, beépítették a figyelmeztető funkciót. Ez még csak nem is csalás, van egy jó gépük, de USA-ban bizonyos munkavégzésekhez kötelező az M, hát akkor hozzáadják a hiányzó funkciót.

    Hogy ez neked megér e plusz 40 ropit, azt döntsd el te. Azt is hogy tényleg így van e, mert én csak összeolvasgattam fórumokról.

    Még egy infó, van még az a fajta is, ami automatikusan meg tudja rázni és portalanítani a szűrőt. Ez rohadt jól hangzik, gondolom, főleg nagypályásoknak, DE abba nem lehet HEPA szűrőt tenni, csak "HEPA minőségű" szűrőt. Hogy ez dettó formalitás vagy tényleg minőségi különbség, azt nem tudom. Írtak róla ezt is meg azt is. De az biztos hogy a HEPA szűrőt nem ajánlott beletenni a rázósba.

    MÉG EGY. Ha már ránéztem, most látom hogy mindkettőnél:

    Alkalmazási terület: Víz elszívására.

    Mi van? Hogyan szív ez el vizet pontosan??? Áttolja a szűrőn? Gondolom, nem.

    [ Szerkesztve ]

  • epmd

    tag

    válasz lela #44547 üzenetére

    A 2400w a porszívóra csatlakoztatott gép maximális teljesítményét jelöli.Nekem egy Ctl 26 van és asztalosmunkára használom.De vehetsz M osztályost is.Ha csak csiszolsz, meg fűrészelsz,hetek hónapok alatt fog megtelni egy zsák,a gyalugéphez meg forgácselszívó való.

Új hozzászólás Aktív témák