Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz Vikusz77 #3979 üzenetére

    Üdv!

    Sík vasfelület megkopott festésének eltávolításához te mit ajánlnál elsőre?
    Azt tudom ajánlani, fogj egy rezgő csiszolót, és 80-120-as papírral csiszold át, alapozd le, és utána fesd le a megfelelő színnel. Ha valahol rozsdás, akkor ott csiszolás előtt nyomd rá a drótkorongot, ha lehet mindkét oldalt korongozd meg, majd csiszolás után a rozsdánál ecsetel jó alaposan kend be alapozóval. Lemezek találkozásnál, ajánlott az ecsettel jól beereszteni az alapozót, és utána tömíteni. Ha valahol szegecselve van a lemez, (már ha nem kovácsoltvas, vagy muzeális darab) akkor a legjobb ha lefúrod és alatta is jól le drót korongozod, majd alapozod, esetleg a végső színnel is lekened (1x elég), és csak utána rakod össze. A legjobb az ha össze rakás után még le is tömítő masszázod. Majd a végén ez egészed átkened még egy fedő réteggel.

    Csáó!

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • thyeby

    őstag

    válasz Vikusz77 #3979 üzenetére

    "Sík vasfelület megkopott festésének eltávolításához te mit ajánlnál elsőre?"

    Azt, hogy próbálj ki minden eszközt, ami a kezed ügyébe kerül. Ez minden igazi tapasztalat gyökere, nem a jótanácsok.

    Sík vasfelületre én a flexigumitárcsával mennék rá úgy 60-80-as papírral. Tudniillik ez a gumi miatt (egyébként merevnek tűnő műanyag valójában az a gumiként emlegetett) nem tömődik el, ill tud tisztulni. Eltömődik az különben szemmel láthatóan, ám mégis, érdekes módon amikor már a polírpapír is durvábbnak tűnik, akkor is szorgalommal gyilkolja lefele a festéket.
    Tartanék a kezem ügyében drótkorongot is (többfélét - szerencsésnek mondhatom magam, mert három strapabíró egykezesem van ilyenkor külön módokon betárazva.) Ahol az hatékonyabb, ott azzal.
    Amikor már lement a festék, akkor feltennék egy legyezőt. Ettől úgy kifényesedik a vas, mint a salamon töke.
    De lehet, hogy kromofággal csinálnám. Látnom kellene azt a feladatot. Ezért is javallom, hogy próbálj ki mindent. Így egy idő után ránézésből megmondod, h mit hogyan lehet legolcsóbban, leggyorsabban, legszebben megoldani.

    Ha már munkavédelem, akkor ilyen esetekben én szoktam pormaszkot is használni, és csak az orromon veszek levegőt munka közben még maszkon át is. Akik dioptriás szemüveggel élnek azok bajban vannak a védőszemüveggel is, de a pormaszkkal méginkább, mert emiatt a párától nem láthatják, mit is csinálnak. Ezért használom a plexiálarcot szemüveg helyett. Ám kánikulában meg a csurgó verejték takarja el előlem azt, amire legjobban kellene rálátnom. Olyankor még plusz egy teniszezős fejpánt is kellékké válik.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák