Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz kstefan75 #29040 üzenetére

    "de a steller az biza rövid!"

    Vannak olyan feladatok, amikhez kifejezetten előny ez a fajta rövid és egyponton rögzülő steller. Nevezetesen deszkák hosszvágásakor. És ezt a gépet kifejezetten erre a feladatra találták ki. Építkezések felvonulási fűrészgépje. Amikor a deszka elérte a hasítóéket, onnan kezdve az tölti be a steller szerepét is. Igaz, hogy ez így legyen, azt is megtuningoltam, hogy ne tudjon bemozdulni akkor se, ha feszítem a vágandó fával.

    Összehasonlítva pl a Makita MLT 100-al, a Makita hasítóékjével nem tudok pl nútot vágni, mert nem állítható. AZt vagy leszerelem, vagy kiáll annyira, hogy csak átvágni tudom a fát. Legalábbis így emlékszem, hogy ezért adtam fel azon a gépen az ilyesfajta operációkat, és átnyergeltem vele a Güdére. Bosszantó továbbá, hogy a Makita hasítóékjét nem lehet a kurblival eltüntetni az asztal alatt, mint hogyan a Güdén. Így az folyton kiáll, amikor takarom a gépet, akadály. Az is zavar a Makitában, hogy vékony a fűrészlapja is, és a hasítóékje is.
    Ismétlem, az MLT 100-al vetettem össze, nem a megfelelőjével tehát. Ha az emlékezetem nem csal, én a Güdét valami ötvenezerért vettem (1 fázisú). Nem hiszem, hogy akár a Makita, akár a metamó tud ötvenezerrel többet. Bár meg kell mondjam, még egyiket sem stíroltam meg úgy igazán élőben.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák