Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arvaiz69

    csendes tag

    válasz martong #24309 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm szépen! Igen, jól gondolod azért van még a fiók végénél 6,5 cm, hogy ne csússzon ki a fiók! A szekrény szélessége 50 cm, a fiók hosszanti oldalának belső (hasznos) mérete 42 cm. Úgy gondoltam, hogy 42 cm hosszú fiók, bőven elégnek kellene, hogy legyen. A maróasztalomnál is így készítettem el a fiókokat, és mondhatom nagyon hasznos, hogy a fiók hirtelen túlhúzása esetén nem csúszik ki és esik minden a földre. Én ezt hasznosabbnak gondolom, mint a már kellően hosszú fiókot még 6,5 centivel meghosszabbítani és fent álljon annak a veszélye, hogy túlhúzás esetén minden a földön landoljon.
    A fiókok azért nem görgős megoldással lettek szerelve, mert az plusz kiadás lett volna. Továbbá azért, mert, ezzel a megoldással sem okoz különösebb nehézséget a fiók mozgatása! A másik érv amit felhozok, hogy ez a szekrény műhelybe lett tervezve, ahol viszonylag sűrűn jelentősebb mennyiségű por is termelődik, és ez nem tenne jót a finom görgőknek. Az én általam választott megoldás teljesen karbantartásmentes.
    A fiókokat azért nem készítettem keményfából, mert mint már említettem a marógép asztalom fiókjait is ilyen formában készítettem, sok-sok évvel ezelőtt, és azt is fenyőfából készítettem, de a fiókok kopása ennyi idő elteltével (kb. 8 év) sem észrevehető! A másik nyomós érv, hogy nem tudok keményfát beszerezni!
    Üdv.: Zoli

Új hozzászólás Aktív témák