Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz wrox #16433 üzenetére

    Hú, most kifogtál rajtam.
    Tulajdonképpen a Natinál szoktam megvenni a rétegelt lemezt táblában. Így nem fér el még az utánfutón sem, csak állítva. Ha kettévágatnám, játék lenne hazahozni, de olyan drágán mérnek egy vágást, hogy inkább kínlódok az állítva szállítással. Nem emlékszem pontosan, hogy mennyiért is vágnak, de van nálunk egy másik lapszabászat, ahol emberi áron szabnak. (Pechemre ott meg rétegelt lemez nincs.)
    Tulajdonképpen amióta kialakult egy asztalosműhelyem, azóta gyakorlatilag teljesen leszoktam a bútorlapokról. Ugyan sokan nem hiszik nekem itt a fórumon, pedig igaz, hogy nekem alig jön ki drágábban, ha akár bükkből, akár boroviból készítek valódi tömör fa bútort. Persze több a munka vele, de a bútor értékét tekintve nem aránytalanul kell többet dolgozni. Talán inkább úgy fogalmaznék, hogy azóta a tömörfa bútor számomra érték, a bútorlap pedig értéktelen. És nem is igazán nyílik meg az alkotás lehetősége, ha bútorlappal dolgozik. Azzal csak meghatározott síkokkal lehet operálni, és az alkotói szabadság néhány gyenge íven, szögbe vágáson ki is merül, míg valódi fával dolgozva gyakorlatilag végtelen. Szóval vagy hat éve én nem is jártam lapszabászatban, kiestem a naprakész tanácsadásból ezen a téren tehát.

    Tavaly Sanyabá a fülembe dugta a darazsat azzal, hogy amikor rönkbe veszünk tölgy tüzifát, akkor sok szép darab megmenthető abból az anyagból nemesebb célokra is. Egy hónapja vettem is egy fél kamion tüzifát. Úgy hirdették, hogy bükk, tölgy, cser, de sajnos tisztán bükköt hoztak. (Erről jut eszembe, van néha gyertyán is. Mit szoktak abból készíteni leginkább?) Rengeteget megmenthettem volna belőle a tűz elől - talán egy fél konyhabútorra valót. Tekintve, hogy bükkel folyamatosan tele van az alapanyag raktár, nem bajoltam így a fűrészeléssel, válogatással, pakolgatással. Azonban ha jövőre tisztán tölgyet hoznak, akkor a szép darabokat ki fogom szedni belőle, tekintve, hogy tölgy konyhabútorra vágyok igazán. Na, és úgy aztán tényleg, még olcsóbb is lesz a valódi érték tölgy szekrénysor, mint ha bútorlapból legóznám össze. Kétségtelenül meg kell majd dolgoznom érte, de azt hiszem, szép kereset lesz az úgy is.

    No, megvetted a Topexes egykezes szorítókat? Elégedett vagy velük?

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák