Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rohamkukac

    csendes tag

    válasz thyeby #15085 üzenetére

    Várj, kitalálom....öööö... te annak idején ujságíró voltál?! bocs! :R
    Ha nagyipari felhasználásról van szó, gondolom minöségi gérvágó gépet használnak. Fentebb lett nekem elmagyarázva (amit köszönök) hogy a minöségi gépek kicsit sem remegnek be. Ha egy lamellázó gép nem remeg, akkor egy leszoritott gérvágó sem.! Ugy illik.
    Innentöl kezdve a csak kézzel leszoritott anyag, nem ficánkol tizedmillimétert, a tizedmásodpercig anyagban hagyott tárcsa felé. Gondolom én.
    Nekem egy kemény 35ezer forintos gérvágóm van (gondolhatod)... de forgó tárcsa visszaemelésnél még nem tapasztaltam anyag kiszakadást. :U

  • mdk01

    addikt

    válasz thyeby #15085 üzenetére

    Értem amit írsz, és igazad is lehet a szénkefével kapcsolatban. Számomra még az is zavaró volna ahogy megállításkor felrántja a szerkezetet a motorfék bár ez megszokás kérdése.

    Az ütköztetős megoldásra pedig annyit írnék csak hogy aki már igazán jól míveli a szakmát(nem írok mestert, mert magamat sem tartom annak) annak megy a jobb és balkezes darabolás, ahogy nekem is. A profi focisták sem csak "egy lábassak" és még számos olyan sport van ahol ennek az előnye előjön. Szakmánál maradva a párhuzam vezető mellett is tudni illik idővel a jobb és bal oldalon is vágni.
    Dobókocka, avagy apró alkatrészek....na igen ez más de erre a legjobb és leggyorsabb egy asztali körfűrész darabolókocsiján vágni, visszahúzott vezetővonalzóval, de ha ez nincs mint ahogy nekem sincs, de apró alkatrészeket vágok jön a bátorság(1-1 darabnál), mert pár centiig meglehet fogni az anyagot. Sok-sok darabnál meg nem szerencsés a vágok-motorfék-elveszem történet mert sztem még motorfékkel is lassú és pazarló(szénkefe).

Új hozzászólás Aktív témák