Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donat_sz

    senior tag

    válasz Haas01 #2944 üzenetére

    ha torrent kell akkor szerintem csak inteles procisat! Ezért szerintem AS1104T kuka. Én az AS5304T használom elégedettséggel.
    Korábban használtam Qnapot. Sw-es támogatásban az is és a Syno is talán jobb, de csökken a különbség és nekem annyival nem adott többet, hogy a két azonos HW közt megérte volna a Qnap vagy a Synology a felárat.

    amire szeretné használni szerintem simán meg kell, hogy feleljen az AS5304T.
    ha már -4 hdd opció lehet elgondolkodnék azon, hogy 3 hdd raid 5-ben használjon, akkor ugye egy lemeznyi hiba belefér és a raid miatt még gyorsabb is a kötet és meg marad egy hely bővítésre (én így használom).

    u.i. mindenképpen gondoskodjon egy további mentés lehetőségéről raid mellett is!
    vagy egy külső hdd vagy egy régi nas egy rokonnál .. a féltett adatokhoz ez a helyes megoldás (pontosabban mindkettő a raid5 felett :)) )

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Haas01 #2944 üzenetére

    Az Asus topikjában naná, hogy Asus-t ajánlanak. Ha más is szóba jöhet, akkor itt érdemes feltenni a kérdést.
    A 1104- is tudja ezeket. Bár a "jó minőségben tudjon filmeket nézni róla" inkább a TV-n múlik. Ugye a TV kábelen keresztül csatlakozik a belső hálóra?
    Azért jó dolog külön lemezre tenni a kamerát, mert ez egy folyamatos írást jelent. (a kamerák bitrátájától függően pl. 2db 3Mbites strem az ~1MByte/s-os írást jelent. Ez nem tűnik soknak, de ha ugyanezen a lemezen még írja/olvassa a torrenteket(meg a zegyebeket), akkor könnyű belátni, hogy elég nagy terhelést kap az író olvasó fej ami folyamatosan ide-oda ugrál a lemezen.
    A +1GB RAM akkor jön jól amikor magát a torrentezést is a NAS-ra bízná, vagy plusz szolgáltatásokat akar megvalósítani rajt.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • ugyes

    aktív tag

    válasz Haas01 #2944 üzenetére

    Ha olcsó megoldást szeretnél, akkor Asustornál sem lesz annyira olcsó. Mert minden igényednek egy AS6604T vagy annak v2-es verziója a AS6704T tudná kiszolgálni, amelyek 200eFt feletti áron van.
    A leírásod alapján 3 kötet kellene neked: 1 HDD mindenre, 2HDD a fontosakra és 1 HDD a kamerákra. Egy 4 lemezes NAS-nál nem marad bővítésed a későbbi tárhelyigényekre, legfeljebb nagyobb HDD cserével, de az is inkább a 2HDD-s köteten egyszerű.
    Az AS66/6704T előnye, hogy van 2/4 nvme SSD helye, amelyet tárhelyként is használhatsz, nemcsak cache-ként. Veszel egy nagy levegőt és egy nagy SSD-t és arra megy a kamera, marad 1 férőhelyed a bővítésre.
    B) opció rögtön 5 vagy 6 lemezes NAS-t veszel
    C) opció rögtön veszel egy 4 lemezes bővítőt és arra teszed külön kötetként a kameráképeket.

    A C) opció esetén donat_sz javaslata is bőven elég.

Új hozzászólás Aktív témák