Új hozzászólás Aktív témák

  • Gawamatsu

    Topikgazda

    válasz jaroslav #663 üzenetére

    Majdnem ezeken mentem keresztül én is.
    Csak az összehasonlítások eredménye volt kicsit más:

    Synology - hardver fos, nem bővíthető, SW akinek van, aszerint király
    QNAP - HW közepes, SW gyér, ár amúgy Syno szintűen magas.
    Asustor - HW közepes, de memória bővíthető (némely modellnél), Sw QNAP-nál jobb, a Syno-nál rosszabb.

    Ezek két éves tapasztalatok, kipróbáltam az összes demo-t. Aztán szavaztam bizalmat az Asustor-nak, az akkori 2.3-as ADM-mel, ami azóta fejlődött, de hatalmas mennyiségű használható alkalmazás így sincs rá.

    Van aki Synology-t az azon megtalálható Photo app miatt választ. Hát nekem ne rendezgesse semmi a fényképeimet.
    Valakinek erős hardver kell, mert azt gondolja élőben neki transzkódolnia kell a videókat (nem kell). Ha már transzkódolás kell az rég rossz. A soho (otthoni) modellek nem elég erősek hozzá. Ami képes lenne rá az azonos lemezszám mellett kétszeres szorzó, árban. i5 nem transzkódoláshoz kell, hanem a sok konkurens felhasználó kezeléséhez.

    A frankó marketing 2*1Gbit link aggregation meg a 2*2,5Gbit LA is jól hangzik, de olyan router/switch kell hozzá ami tud olyat. A 10Gbit-esek meg horror árban vannak.

    Várni mindig lehet, mindig jönnek újabb és újabb modellek, csak mire ideér hozzánk, megint várhatsz a következő évi kiadásra. :)

    A 214-et tartsd meg, vegyél bele nagyobb lemezeket, a jelenlegire meg offline mentéseket tegyél.
    Sztem.

Új hozzászólás Aktív témák