Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TCsx

    csendes tag

    Hello,

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Gondoltam a két ünnep közt elütöm valamivel a szabadidőmet, és erre azt találtam ki, hogy végre megcsinálom olyanra a routeremet (ASUS RT-N66U), amilyenre mindig is szerettem volna, csak nem volt rá időm.

    Szóval szemezgettem ezzel a Shibby féle Tomato firmwarrel csak nem tudom, melyiket kellene feltennem hozzá:

    tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-AIO-64K.trx
    tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-AIO.trx
    tomato-RT-N66U_RT-AC6x--115-AIO-64K.trx

    Igazából még az AIO-ban sem vagyok biztos, mert szeretnék pár dolgot lecserélni, pl transmission-t valami felhasználóbarátabb p2p kliensre. Amit itt a forumban láttam rtorrent klienst az elég szimpatikusnak tűnik. Abban meg lehet azt csinálni, hogy én a torrent file feltöltésekor megadom, hogy melyik alkönyvtárba kerüljön mondjuk az adott sorozat adott epizódja? Legnagyobb bajom most a gyári firmwarreel, hogy ilyet nem tudok csinálni, beállítok egy könyvtárat, aztán oda hány bele mindent :(

    Szóval az első kérdésem az volna, hogy melyik firmwaret tegyem fel, ha később Optware-el (úgy írom, mintha nagyon tudnám, mi ez) szeretném azokat felinstallálgatni hozzá, amikre szükségem van. (FTP, Samba, VPN szerver, p2p kliens, valami media stream esetleg) Bár ezek közül nem feltétlen baj, ha felkerül a Shibby féle firmwarerel a nagyrészük. Vagy ha felteszem az AIO-t, akkor mondjuk abból a Transmissiont ki tudom "belezni" vagy le tudom kapcsolni pl?

    Már olvasgaom az http://users.atw.hu/asusrouterforum linken amiket találok és hasznosak lehetnek nekem, kösz mindenkinek, aki oda teszegeti a tartalmakat :)
    Linuxhoz szinte semmit nem értek, de majd most elkezdek foglalkozni vele :)

  • TCsx

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #2339 üzenetére

    Köszi,

    Feltettem, működik minden elvileg (alap Tomato). Szóval most kéne valami háttértárat hozzáraknom. Olvasgatom a leírásaidat és látom, hogy:

    "Ez lehetőség szerint inkább merevlemez legyen, mert a tapasztalatok szerint a flash memória bizonytalan működést okozhat."

    Ez még mindig igaz? (Linux version 2.6.22.19) Mert igazából két USB van ugye a routeren, gondoltam az egyikbe bedugok egy pendriveot, ami aztán ott is marad örök életére, az USB-s vinyómat meg néha szoktam cserélgetni, (most is csereérett már egy nagyobbra) meg a mountos leírásban is mintha egy pendriveot látnék, ami fel van mountolva. Szóval a pendriveot használnám logok meg ilyeneket menteni, meg oda telepítenék mindent, az USB vinyó az csak adatvinyó lenne (ezt annyira nem is szeretném ext3-ra formázni ha nem muszáj)

    Vagy esetleg ha a pendrive nem opció, akkor microSD-vel megtudom ugyanezt csinálni?

  • TCsx

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #2341 üzenetére

    Na sikerült felraknom az Optwaret is a leírások alapján. Működik is minden, igaz halálra szopattam magam a rutorrenttel...

    Feltettem, minden jó volt, aztán egyszer csak bedöglött. Nem jelentek meg benne a torrent fileok, de látszott a trackeren, hogy seedelődnek a torrentek, meg a processek közt is ott volt.
    Aztán kezdtem mindent elölről, mondom biztos elrontottam valamit.

    Szóval nulláról újrahúztam a routert, vinyót mindent. (tipikus reakció ugye, ha az ember nem ért hozzá :) Nyitom a böngészőt ugyanaz a probléma.
    (a jelenség az volt, hogy ugye nem látszottak a torrentek, meg ha megnyomtam a beállítás gombot, akkor csak a legelső lapon lévő beállítások voltak kitöltve, a többi lap tök üres volt)

    Utolsó elkeseredésben megnyitottam inkognitó ablakból és minden fasza volt....cookie, cache törlés a chromeban, és minden csodálatos. Gondoltam leírom, hátha más is így jár.

    Megyek tanulmányozom, amiket felraktam.

    Ja még egy kérdés:

    Process listában ezt látom:

    939 root 7316 S /opt/sbin/lighttpd -f /opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf
    948 root 18796 S /opt/bin/php-fcgi
    960 root 2036 S {screen} /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent
    972 root 18960 S /opt/bin/php-fcgi
    980 root 10016 S N /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf

    kicsit olvasgattam linux ügyben és ha jól értem, akkor azt a 3. sorban lévő rtorrent screent valahogy át tudnám venni, amikor ssh-n be vagyok jelentkezve? csak úgy megnézni, hogy mégis milyen az :)
    Esetleg valaki megmondaná a parancsot? Mert ugye ha csak simán elindítok még egy rtorrentet az ugye nem lesz jó megoldás.

    root@unknown:/tmp/home/root# screen -ls
    There is a screen on:
    960.rtorrent (Detached)
    1 Socket in /tmp/screens/S-root.

    Boldog Karit mindenkinek!

  • TCsx

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #2345 üzenetére

    Minden működik, happy vagyok. Köszi még egyszer a részletes leírásokat.

    Még azt szeretném megérteni, hogy a 443-as portot azt miért kellett kinyitni? Hogy kívülről is elérjem ruTorrent WebGUI-t?

    Meg van egy másik problémám, amit nem sikerült még orvosolnom. Telekomos kábelnetem van, egy ilyen integrált szutykot ad a telekom Cisco EPC3925. Herélt firmwaret rak bele a telekom, ezért még code injectionnel se lehet Bridge modeba tenni a router részt benne, ezért két router van egymás mögött, ez a Cisco van ugye kívül, mögötte az ASUS. A Cisco DMZ-jében van az ASUS.

    így néz ki valahogy:
    Cisco WAN: isp dhcp
    Cisco LAN: 192.168.0.1
    Cisco DMZ: 192.168.0.2

    ASUS WAN: 192.168.0.2
    ASUS LAN: 192.168.1.1

    Azt meg tudom valahogy oldani, hogy az ASUS DDNS-e legyen használva? Mert ugye szegény nem tudja a WAN-IP-t alapból.

Új hozzászólás Aktív témák