Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48967168

    törölt tag

    válasz VGYke #160 üzenetére

    Én már teljesen feladtam, de ma kijött hozzánk a céges IT-s aki az összes kirendeltségünket táveléréssel tartja karban, mondhatni már látott labdán pöttyöt... :)

    Nos, Ő is 2 óra rugózás után feladta, egyszerűen nem képes az ASUS bejelentkezni a Digi-szerverére... Már kínunkban betelefonáltunk az ügyfélszolgálatra, hogy gépet cseréltünk és más lett a MAC-adress (hátha nem megy a klónozás, és ez alapján szűrnek) de a hölgy azt vallotta, hogy nincs MAC-adress szűrés... Persze így sem ment.

    Most "szégyenszemre" összerakunk egy full gagyi TP routert hogy tesztelhessem vele is, előre félek az eredménytől:

    - Ha azzal megy akkor ASUS-nak menni kéne a lecsóba, de egyrészt marha drága volt és mióta megvan egyszer sem dobott le a T-Commal, ergó nagyon sajnálnám. Másrészről meg ugye remekül együtt dolgozik a nappaliban lévő szintén ASUS 5GHz-es acces-ponittal ami meg az 1080p-s anyagon nézegetéséhez létfontosságú

    - Ha azzal sem megy, akkor lemondom a Digi-s netet (hál istennek a TV-be már sikerült életet verni) és visszaállok a T-Com-ra. De ehhez megint ki kell jönni a szerelőknek, mert össze-vissza kötögettek a padláson és az emeleten és "elhasználták" a korábban már behúzott T-Comos coax-kábelt...

    Egyszóval szívás mindenképp! :(

    Továbbra is szívesen vennék egy gyakorlott Digi-s szerelőt, nem csokiért.. :)

  • kandban96

    csendes tag

    válasz VGYke #160 üzenetére

    Szia, nem beszéltél le. Az 5GHZ hogy mire kell?
    Hát nem tudom. Többen vagyunk, időnként menne pl HD film és közben játék/böngészés/zene másoknál.
    (Rosszabb esetben 2 HD film).
    Kéne a sávszélesség. Később meg gondolom, még inkább (hosszútávra terveznénk).
    Szóval úgy néz ki, ennél maradunk, de még Karácsonyig van egy kis idő.

    Azért az komolyan érdekel és befolyásolhatja a döntést, hogy ha 1 USB HUB-ot rákötünk az egyik USB portjára, azon keresztül több külső HDD-t tud-e kezelni ..persze anélkül, hogy kiégetnénk a router agyát :) (külön táppal ellátott vinyók lennének, és táppal ellátott USB HUB, ha hajlandó valamelyiket kezelni...Senkinek sincs tapasztalat?
    Házi NAS-ként is menne, a sebessége, amit láttam írva, elvileg elég lenne.
    Csak az a baj, hogy több kisebb HDD van, és még várnánk a beruházással (most elég lenne a router)...első körben elég lenne ha a meglevőket rá tudnánk egyszerre kötni (mint egy nas, folyamatosan rajta lenne 2db 640MB, 1 db 1.5TB és egy db 250MB, mind külső vonyók....izé vinyók).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák