Új hozzászólás Aktív témák

  • crue

    őstag

    Lehet, hogy páran megköveznek érte, de leírom a firmware-ekkel kapcsolatos tapasztalataimat.
    N56-ot használok már néhány hónapja, a kezdetektől padavan firmware-rel, mert az akkori hivatalos elég béna volt. Nemrég történt, hogy eltűntek és elérhetetlenné váltak adatok a routerre kapcsolt hdd-ről, ezért csináltam egy formázást, de az istennek se tudtam újra működésre bírni a dlna-t. Egyszerűen nem talált meg semmit, teljes reset és hdd formázás után sem. Ekkor gondoltam, kipróbálom milyen most a gyári, mert láttam, hogy vannak új verziók. Legnagyobb meglepetésemre minden működni látszott elsőre és működik azóta is gond nélkül. Fontosabb különbségek:
    1. Ami a leginkább szembetűnő, hogy sokkal jobban priorizálja a feladatokat, mint a custom fw és stabilabb is. A wifi rádió mindenek előtt van, sosem szakad meg, ha közben torrentezik a router és sambán másolgatok róla, akkor sem. Custom fw-nél ilyenkor sokszor meghalt a wifi és újra kellett indítani a routert.
    2. Ha megy a torrent és elkezdek sambázni, akkor szépen elveszi a kakaót a torrenttől és értelmes sebességgel tudok másolni. Custom fw-nél ez úgy nézett ki, hogy ha ment a torrent, akkor el lehetett felejteni a sambát, mert vagy ment párszáz kbyte/sec sebességgel vagy befagyott az egész.
    3. A letöltött fájlok gyorsan megjelennek a dlna szerveren, nem kell kézzel frissíteni vagy sokat várni rá. Letöltés mellett dlna-zni szintén gond nélkül lehet.
    Mindezek mellett nem kellett sebesség korlátozást beállítani a download managerben, mert az erőforrásokat nagyon jól kezeli és automatikusan lassítja a letöltést, ha szükséges. A seed egy kicsit komótosabb, de folyamatos és arra bőven elég, hogy az ember teljesítse a kötelezettségeit.
    Eddig én is custom fw hívő voltam, de per pillanat úgy tapasztalom, hogy a gyári sokkal stabilabb és rugalmasabb.

Új hozzászólás Aktív témák