Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArthurShelby

    addikt

    válasz Kendek #3295 üzenetére

    Igazából csak kliens oldalon van probléma, a kliens gyenge a vpn-hez, szerver oldalon nem láttam túl nagy terhelést. Mikor laptoppal próbálgattam néztem a processzor terhelést, nem volt túl magas, 50% fölött nem is volt a router (csak a lan forgalom megy vpn-en keresztül). A videó (fullhd, 5.1, 8GB kb) jól futott smb-n (v1, v2-n is próbáltam az egy másik ap ac56u személyében), nem volt megakadás, de azért lassabb volt, mintha otthon lettem volna (lassabban nyílt meg, tekerés után lassabban kezdte el játszani megint), szóval érezhető volt hogy nem otthon vagyok, de full élvehető volt, mikor már ment a videó.
    Telefonon próbálgattam, a pptp gyorsabb volt, illetve az aicloud is gyorsabb volt mobilon. Openvpn-nél nyilván a titkosítás feloldása a nagy probléma a telefonnak, mert gyenge hozzá (magos elméletem).

    A WireGuard egyébként milyen? Ahogy látom asus routereknél csak az ac86u tudja béta módban.[link]
    Lehet összefüggésben van a 64bites cpu-val a dolog, hogy csak arra létezik.
    Ahogy sejtem a WireGuard-tól sem kell csodát várni, kicsit gyorsabb, de nem fog világmegváltani.

    [ Szerkesztve ]

    A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Új hozzászólás Aktív témák