Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz AtHoS #883 üzenetére

    Köszönöm az észrevételt, majd r0by alkalom adtán biztosan korrigálja, gondolom elsiklott felette, én meg ugye jelenleg nem tudok ARM-en semmit tesztelni, így nem is folytam bele ebbe, csak múltkor jeleztem itt, ha valakinek van kedve összefoglalni a dolgokat, ott megteheti, így könnyebb megtalálni, linkelni, nem veszik úgy el mint egy itteni sima hsz néhány nap alatt, és karbantartani, módosítani is könnyebb utólag...

  • r0by

    addikt

    válasz AtHoS #883 üzenetére

    Írtam is Intruder2k5-nek, hogy nem teljes még, mert sok mindent lehetne és kellene is oda írni. Alkalomadtán majd ki kell bővíteni, kb. jövő hétvégén lesz majd egy kis időm megint ezzel foglalkozni.

    A jelszavazást én szándékosan hagytam ki egyenlőre, hogy rövidebb legyen az egész. Így is aki ránéz kevesebb tapsztalattal, azt talán elriasztja a hosszúság.
    Arra gondoltam (de akkor ezek szerint rosszul), hogy egy másik cikk keretében ki lehetne bővíteni ezzel, amiket írtál. Akinek szüksége van rá, az végigmegy rajta, akinek meg nem, az nem.

    Nekem speciel nincs rá szükségem, mert vagy belső hálón matatom, vagy a melóhelyemről. A melóhelyi ip és 2-3 port meg engedve van a tűzfalban.

    Egyébként engem baromira idegesít, hogy a chroot-services.list fájlból csak az apache tud elindulni. De az is csak akkor, hogyha előtte egy szkript segítségével a /var/lock-ban frissítem a jogosultságot. Mysql sem indul el, mert a 4-5 darab config world-writeable jogosultságára panaszkodik. Hiába állítom át, restart után 777-es jogokkal bír, és mysql megint nem indul el. Így azt megint módosítani kell abban a scriptben, amiben az apachét állítom át.
    De vajon miért és ki állítja át ezeket a jogosultságokat?

Új hozzászólás Aktív témák