Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beldeczki

    aktív tag

    válasz FF23 #12649 üzenetére

    Akkor használd a support oldaladról az utolsó drivereket, meg tanulmányozd a manuals-ban a DriveXpert módokat.

    Idáig is ezt csináltam, ugyanúgy fagy Windows bootkor (mint ahogy a videóban).

    Próbáld meg driver nélkül a biosban a DriveXpert-et átállítani normál módra, vagy Marvell driver+DriveXpert progit feltéve, win alól beállítani a normál módot:

    Ezt is csináltam, ugyanaz mint amit feljebb írtam (fagy). Idáig is normal módban volt, RAID-et az Intel vezérlővel használok.

    Valamiért ez a Silicon Image chip nem komázik Marvell driverjével...

    Úgy látom neked is (P5Q Deluxe) 6 SATA Intel vezérelt, meg még van egy Marvell 88SE6121 vezérlő (vs. Marvell 88SE6111 ami enyémen van), ami ugyanaz mint az enyémen (P5Q Pro), csak tieden van egy külső SATA port pluszba.

    Milyen drivert, operációs rendszert és DriverExpert módot használsz? Neked nem "fagy be" induláskor Windows ha fel van telepítve Marvell driver?

    Tehát:
    Marvell driver + DriveExpert bekapcsolva BIOS-ban: fagy induláskor (működik mindkét SATA)
    Marvell driver + DriveExpert kikapcsolva BIOS-ban: nem fagy induláskor (viszont így nem működik a két SATA port)
    Marvell driver nélkül + DriveExpert bekapcsolva BIOS-ban: nem fagy induláskor (csak 1 SATA működik)
    Marvell driver nélkül + DriveExpert kikapcsolva BIOS-ban: nem fagy induláskor (csak 1 SATA működik)

    Vagy tűröm a fagyást és akkor tudom használni mindkét SATA-t, vagy tűröm, hogy egy SATA port nem működik (fehér színű), de legalább nem fagy Windows.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák