Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz dudzsi #532 üzenetére

    Értem.

    De kicsit kevered itt a dolgokat. Két eset van, amit szét kell választani:

    1. Az ismerősöd letölti tőled a megosztott fájlokat, vagy te átmásolod hozzá. Ha ez megvolt, azután már lokálisan az ismerősöd lejátssza a fájlt, mint normál módon.
    De akkor most ennek semmi köze nincs a lejátszóhoz, annak firmwaréhez, ez nem a távoli gépről van lejátszást jelenti, csupán a fájl átmásolásáról beszélünk.

    Ez az átmásolás történhet FTP-vel, ha a portok megfelelően be vannak állítva mindkét félnél.
    Egyértelmű, hogy FTP-nél nem lehet beletekerni, hogyan lehetne, ha még át se ment a fájl....

    2. Ha az ismerősöd az O'Play-en közvetlenül a te gépedről akarná lejátszani a fájlt, na azt neveznénk a két gép közötti lejátszásnak. Ezt a variációt szerintem felejtsd el. Egyrészt megfelelő sávszélesség kellene hozzá mindkettőtök internetkapcsolatán, másrészt a megosztásnak megfelelő portokat át kellene engedni, szóval ebbe ne bonyolódjunk bele. Inkább az 1. módszert válaszd, mindenkinek egyszerűbb.

    -----

    Szóval ha FTP-vel viszitek át a fájlt:
    a) Te felraksz egy FTP szervert, ő letölti egy FTP klienssel a lokál gépre.
    b) Vagy nála van az FTP szerver és te tolod át neki egy klienssel. Ez esetben olyan is elképzelhető, hogy ha az O'Play -en fent van a nemhivatalos firmware, és rá van akasztva egy vinyó, akkor a hekkelt firmwareben van FTP szerver is, azt be lehet kapcsolni, és rá lehet másolni a fájlokat. Természetesen csak akkor ha mindkét routeren a portok megfelelően vannak beállítva.

    Én azon az állásponton vagyok, ha nem vagytok járatosak az FTP működében és a szükséges port beállításokban, ne FTP-vel vigyétek át a fájlt.
    Ahelyett ezt a HFS ~ Http File Server progit próbáljátok ki, ezt nálad kell feltenni, ő sima böngészővel akkor le tudja majd tölteni. Ehhez 1 db portot kell nálad engedélyezni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák