Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ImI87

    őstag

    válasz virkir #1338 üzenetére

    "FSB Termination Voltage : 1,53" :Y :Y :Y Ezt azonnal vedd vissza, 1,2-1,25 környékére és 1,3 fölé ne menj !!! Ezzel simán el lehet cseszni egy procit, legalábbis ez az általános vélemény. Olyan 600 körüli FSB-hez szoktak 1,3-at adni.

    "South Bridge 1.1 Voltage : 1,5" :Y :Y :Y Ezt is azonnal vedd vissza, és hozzá sem kell nyúlni, maradhat 1,1-en.

    Ha tényleg megy a procid 1,2V-tal 460*8,5-öt, akkor az majdnem csoda lene. Ilyen legalábbis nem nagyon volt még itt a PH-n. Ez biztos, hogy stabil? Nem lehet, hogy egyszerűen emiatt instabil a dolog?

    Azt vedd figyelembe, hogy szinkronba hajtva a ramokat jobban megterheli a lapot, mintha ugyanazon az órajelen mennének aszikron hajtással. Persze az FSB emelésével egy idő után már csak a szinkron hajtás működik.

    Többi fesz jónak tűnik, de ezt a kettőt sűrgősen rakd vissza normálhatárokon belülre. Nem tudom mi van ezekkel a ramokkal, nekem is G.Skill van, de nem vagyok kibékülve velük.
    A leírt adatok alapján simán menniük kéne, és mivel 1000 a gyári értékük, menniük is kéne simán 1000-ig, főleg ilyen light-os beállítással. Amúgy a quad maitt felejtős az 500 FSB, de egy 460-470 teljesenreális lenne, normál feszekkel is.

Új hozzászólás Aktív témák