Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Darth_Revan #792 üzenetére

    Ilyen nincs, lassan kezdek csalódni az ASUS-ban ... az új gép is ugyanolyan rossz, mint az előző.

    Jó, rohadt meleg van, 28,5C a szobahőmérséklet, de akkor sem hiszem, hogy ilyen magas hőmérsékleten üzemelne a dGPU...

    A Metro 2033 menüjét töltöttem be és hagytam ott állni, mivel az jól visszaadja, hogy durvább játékok, pl Crysis 3 alatt max mennyire melegszik fel a VGA (tehát nem átlag értéket nézek ezzel, hanem az abszolút max hőfokot, amire durvább jelenetnél fel tud ugorni):

    Méréseim:
    Előző laptop: (26C szobahőmérséklet)
    hűtőpaddal: 86C

    Az új, csere laptop: (28,5C szobahőmérséklet)
    hűtőpad nélkül: 92C
    Hűtőpaddal: 89C

    Tehát a 28,5C szobahőmérsékleten hűtőpad segítségével tud éppen throttle érték alatt maradni...

    Nem igaz, hogy ennyit kell kínlódnom egy prémium kategóriás laptoppal, aminek az árából már nem Lada szintű autót lehetne venni :((( Ha nem ugrana a garancia, akkor már inkább rászántam volna azt a félnapot, de újrapasztáztam volna a GPU-t Noctua NT-H1 vagy Artic Silver MX4 pasztával, úgy is van mindkettőből bőven itthon ... :(

    Jó, kevésbé GPU igényes játék alatt még elfogadható szinten van a hőmérséklet, de nem azért fizettem ennyit, hogy aztán egy Crysis 3 vagy Metro Last Light alatt bedobja a törülközőt ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák