Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Solt-

    veterán

    válasz mmdms #6804 üzenetére

    Azzal nem vagyok képben, de Q3 + RTX3080 esetén én az alábbi metódust követem,

    VD: 72 Hz, Ultra + Snapdragon super resolution
    Steam felbontás FIX 100% !!!

    ACC-ben kiválasztod az alap MID beállítást majd az alábbi beállításokat átnézed, ha kell módosítod,

    Resolution Scale: 100%
    Antialiasing: Epic
    Antialiasing Type: Temporal
    TAA GEN5: Enabled (ha bírja a GPU)
    DLSS: Disabled
    FSR: Disabled

    Pixel Density: 100%
    Virtual to Real Scale: 100%

    A többi beállítás CPU / GPU erő és ízlés kérdése, de így kapod a legélesebb, legtisztább képet úgy, hogy tartsa is a 72 FPS-t. 90 Hz / FPS-t akkor érdemes megcélozni, ha legalább egy RTX4080 szintű kártyád van. A Virtual to Real Scale beállítás a virtuális és a valós méretek arányát állítja, 100%-n kapod a méretarányos képet, az FPS-re nincs hatással!

    Amennyiben a fentieket 72 Hz-n sem bírja a VGA, akkor TAA GEN5 disabled, aztán VD Ultra helyett High, Antialiasing Epic helyett High.

    A HMD felbontását a VD állítja, tehát Steam beállításokban érdemes 100%-n tartani, mert ha feltolod mondjuk 130%-ra, akkor az 30%-t még rátesz a kiválasztott VD értékre, ami mondjuk az Ultra esetén azt jelenti, hogy a ~7,5 millió pixel (2736x2736) helyett rögtön ~9,7 millió pixelt kell kiszámolni! Viszonyításképpen egy 1440p-s monitor esetén ez a szám csak ~3,7 millió pixel...

    Tehát az alap metódus az, hogy a HMD felbontását a VD-l állítod be (medium / high / ultra), mindenhol máshol minden felbontásra vonatkozó beállítást 100%-n tartasz! Amennyiben nagyon nem találod az egyensúlyt a felbontás és az FPS között, akkor játékon belül a Pixel Density-l tudsz finom hangolni, de előbb inkább a látvány beállításokból érdemes visszavenni.

    Pico 4 VD felbontások,
    Potato: 1488x1488
    Low: 1776x1776
    Medium: 2064x2064
    High: 2544x2544
    Ultra: 2736x2736
    Godlike: 3120x3120

    Az meg jelenleg sajnos alap tétel, hogy VR-hoz NV kártya.

    [ Szerkesztve ]

    www.smart-bus.hu

Új hozzászólás Aktív témák