Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NIBI

    csendes tag

    válasz fLeSs #36 üzenetére

    Ez ilyen tompa. Én se rajongok érte.
    iR meg nyüszítős, SRW meg felturbózott. :) Bár nekem az SRW-s hangok a legjobbak eddig, már a motor túráztatástól is beindul a versenyláz bennem. :P
    Dehát kinek mi jön be... :) Na meg milyen a program. :)

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

  • NIBI

    csendes tag

    válasz ricshard444 #193 üzenetére

    Ezt én se hiszem. :D Azért annyit nem késik az irányítás, ez azt jelentené hogy tizedeket(!!!) késik a kormányzásod kanyaronként? Ne viccelj már... :) Az nem késés hanem irányíthatatlanság lenne. :)
    Amúgy meg ha kikapcsolod a virtu kormányt akkor biztos hogy nem is érzed az "input lag"-ot, mivel nem látod, hogy késik a virtu kormány. :P Vagy nem tudom mi másból tudnád hogy késése van...
    Nem tom van-e olyan game amiben nincs egy picit lemaradva a virtu kormány a valóshoz képest hirtelen fordításkor. Én mindenben kikapcsolom ezért erről nincs tapim.
    Azt elhiszem hogy mivel jobb, és tuti nem akad sosem, így javítasz kicsit és hosszútávon is stabilabb vagy vele, de hogy 2 mp-el 1 kör alatt... Az egy futam alatt perceket jelentene. :P Sereghajtóból rögtön éllovas lenne bárki. :D

    Nekem van 3 monitoron 60-80 FPS-em egy monitorral kb a duplája szóval könnyen össze ellenőrizni tudnám ezt a jelenséget amit mondasz, de kizárt hogy 2 mp-el gyorsabb legyek. :D
    Ez csak egy kacsa, olyan ez mint mikor veszel egy jobb cuccot és örülsz neki, az meg annyira feldob hogy jobb kört mész. Sok sok ilyen esetről hallottam már, aztán később belátták, hogy annyit nem is hozott mint először mondták, csak sztárolták az új cuccot. :) Ami érthető hiszen örültek neki.

    Pl ez a load cell dolog is nálam erősen megbukott. :D Én is azt hittem mekkora király a cucc, hú de frankón megyek, azt egyszer viccből újra kipróbáltam a jó öreg potis pedált, azonnal, könnyedén elvertem a load cell-es időmet. :D Szóval ilyen dolgok ezek. :)

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

  • NIBI

    csendes tag

    válasz KaraDani #209 üzenetére

    Hát én nem tudtam összehangolni az agyammal a hardvert ez tény, ezért nem tetszett. :U
    Máig se értem hogy lehet az jobb, mondjuk még soha senki nem tudta bizonyította, hogy jobban tudna vele fékezni. :P Még iR-ben sem szóval hát na. :)
    Amúgy biztos jó, biztos frankó de nekem nem vált be. :)
    Potival azt tudok csinálni amit tényleg akarok is. :)

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

  • NIBI

    csendes tag

    válasz ricshard444 #195 üzenetére

    Kicsit utánajártam ennek az FPS dolognak. :) És egyben a kormányzás késésére alacsony FPS-el.
    Majd két napig csak ezt gyakoroltam/teszteltem, ráment jópár órám, de végülis a gyakorlás sosem árt. :)

    1.nap: 3 monitorral
    Három monitorral mentem, így az FPS 50-80. A felkészülést egy olyan pályán kezdtem ami rövid és (mondjuk) könnyen tanulható (bár itt AC-ben semmi sem könnyű ;) ): Silverstone int. Autó: Ferrari 458.
    Többször nekiálltam gyakorolni, és mindig javítgattam is, ami nem meglepő, hiszen akkor kezdtem ismerkedni a pályával. Elértem egy szintet aminél már nehezen tudtam volna jobbat. Ez akkor 1:12.224 volt.

    2. nap: 1 monitorral
    Egy monitorra váltottam, kikapcsoltam a fölösleges 2 szélsőt. :D FPS 140-200. Tehát a duplája!
    Az időm rohamosan tova csökkent amin meglepődtem. :O Aztán rá kellett döbbennem, hogy bizony van még mit csiszolni a technikámon. Végül oltári szenvedések árán lefaragtam több mint 1 mp-et! Az időm akkor 1:10.960 volt. Ami azért nem semmi, már már kezdtem elhinni az FPS mizéria kacsát :D, de mivel szeretek meggyőződni többféleképpen a dolgokról ezért nap végén újra 3 monitorra váltottam, ekkor már igen jól ismertem a pályát/autót, hiszen rengeteg kört mentem a ghostom ellen, kipaszíroztam magamból mindent, amit csak tudtam. Egy tökéletes körrel (ami nem létezik :D) talán javítottam volna rajta 1-2 tizedet. Ez után az idő után semmiben nem mertem volna fogadni, hogy a közeljövőben megdöntöm, annyira sikerült beleadnom mindent. Kihoztam magamból a maxot, amit nagyon szoktam élvezni. :)

    Ez után rögtön 3 monitorra váltottam, frissen melegibe voltam még, nem tartottam pihenőt amivel kizökkenhetnék a ritmusból. FPS újra csak 50-80! Ami nem sok, egyesek szerint késik a kormányzás meg összeomlik a világ stb stb... :D
    Na akkor toljuk gondoltam, lássuk mit tudok 3 monitorral kevés FPS-el: a 2.(!!!) mért körömben új rekordot mentem!!! Így lett az időm 1:10.892. Végig a ghostom előtt haladva, ugyan ebben is voltak minimális hibák, dehát ez a szakma az AC-ben már csak ilyen. :)

    A lényeg: fele annyi FPS-sel sem voltam lassabb! Nemhogy 2 mp-el, hanem semmivel! Semmiféle késést nem éreztem a kormányzásban a sok FPS-hez képest, hiszen ha éreztem volna, nem tudok bestet futni... Azt nem mondom hogy a 3 monitortól gyorsultam, valószínű csak épp elkaptam azt a kört. Illetve a térhatás/feeling, a széles látás amitől jobban látni hova kell fordulni, sokat spannol az emberen, és segít is vizuálisan, érhet egy kis előnyt, emiatt már lehet az a pár ezreddel jobb kör, illetve a komfort érzet, mivel így tolom már évek óta. :) Vagy csak a mák miatt.. :)
    Pedig egyesek szerint jóval lassabb kellett volna hogy legyek... :U

    Ezzel úgy érzem teljes mértékben bizonyítottam több dolgot is: az FPS kacsát és a kormány nem lag-olást.
    És rámutattam az FPS (illetve inkább az ember) lélektanára.
    SOKAT/RENGETEGET ér, ha az ember elhiszi/úgy érzi, hogy jobb/gyorsabb valamitől! Ez az embert olyan lélektani állapotba hozza, hogy egyszerűen jobb kört fut, pedig (kis túlzással) gőze sincs arról hogyan csinálta, hiszen azelőtt több százszor próbálta már... :)
    Sokszor vagyok így én is a 3 monitor által. :) Sőt a rezgő ülést is hülyeségképp próbáltam ki, apróság az is, de akkora feelinget ad, hogy most már nélkülözhetetlen kelléke a cockpitemnek. :DD

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

  • NIBI

    csendes tag

    válasz Jack@l #223 üzenetére

    Elképzelem: semmi!
    Poti miért lengene túl? :D Abban is ott az ellenállás a rugó, amit ugyebár erővel kell nyomni. Lehet abba olyan rugót tenni amit én meg sem bírok moccantani (pl Tilusék cockpitjében). :)
    Ugyanúgy nem csak az elmozdulást, hanem az erőt is érzékeled mindkettőnél.

    Semmi olyat nem mondok hogy bármelyik is rosszabb lenne, csak azt mondtam, hogy én nem tudtam érvényesülni a cell-el. Biztos az én agyam gázos hozzá, de potival lazán bármit megcsinálok. :)
    Sőt az volt a gond a cell-el hogy csak erőből kellett csinálnom. Ez eddig oké is de az autóban ha ráfékezek akkor érzek mellé még G-erőt is, sőt az segít is a fékezésben. Gépen meg mozdulatlanul vagyok az ülésemben, nincs kellő/jó visszaigazolás arról, hogy mennyire kell nyomni éppen. :) Nem tudja ezt összehozni az agyam. :U

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

  • NIBI

    csendes tag

    Az AC-ben van lehetőség megfigyelőként bemenni a szerverre?
    Megnézném mit alkottok, azért hiányzik a versenyzés... de indulni sajnos nem tudok. :U

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

  • NIBI

    csendes tag

    válasz neilszab #7101 üzenetére

    Csak élőben teljesen más hangulata van, akkor nem lehet beletekerni. :D
    Live timing sincs róla?

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

  • NIBI

    csendes tag

    A frissítés óta nálatok sem működik a TrackIR az AC-ben?

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

  • NIBI

    csendes tag

    válasz Jack@l #7242 üzenetére

    Köszi. :)

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

Új hozzászólás Aktív témák