Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz ricshard444 #195 üzenetére

    Szerintem túlmisztifikáljátok az fps kérdését, nem csak te hanem itt többen is. ;) Hidd el hogy nem kell 150fps, aki jól megy az jól megy ~60-80fps-el is.

    "Próbáld ki ezt is 150-el és stabil 60-al,"
    Esetleg szponzorálnál ebben? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • NIBI

    csendes tag

    válasz ricshard444 #195 üzenetére

    Kicsit utánajártam ennek az FPS dolognak. :) És egyben a kormányzás késésére alacsony FPS-el.
    Majd két napig csak ezt gyakoroltam/teszteltem, ráment jópár órám, de végülis a gyakorlás sosem árt. :)

    1.nap: 3 monitorral
    Három monitorral mentem, így az FPS 50-80. A felkészülést egy olyan pályán kezdtem ami rövid és (mondjuk) könnyen tanulható (bár itt AC-ben semmi sem könnyű ;) ): Silverstone int. Autó: Ferrari 458.
    Többször nekiálltam gyakorolni, és mindig javítgattam is, ami nem meglepő, hiszen akkor kezdtem ismerkedni a pályával. Elértem egy szintet aminél már nehezen tudtam volna jobbat. Ez akkor 1:12.224 volt.

    2. nap: 1 monitorral
    Egy monitorra váltottam, kikapcsoltam a fölösleges 2 szélsőt. :D FPS 140-200. Tehát a duplája!
    Az időm rohamosan tova csökkent amin meglepődtem. :O Aztán rá kellett döbbennem, hogy bizony van még mit csiszolni a technikámon. Végül oltári szenvedések árán lefaragtam több mint 1 mp-et! Az időm akkor 1:10.960 volt. Ami azért nem semmi, már már kezdtem elhinni az FPS mizéria kacsát :D, de mivel szeretek meggyőződni többféleképpen a dolgokról ezért nap végén újra 3 monitorra váltottam, ekkor már igen jól ismertem a pályát/autót, hiszen rengeteg kört mentem a ghostom ellen, kipaszíroztam magamból mindent, amit csak tudtam. Egy tökéletes körrel (ami nem létezik :D) talán javítottam volna rajta 1-2 tizedet. Ez után az idő után semmiben nem mertem volna fogadni, hogy a közeljövőben megdöntöm, annyira sikerült beleadnom mindent. Kihoztam magamból a maxot, amit nagyon szoktam élvezni. :)

    Ez után rögtön 3 monitorra váltottam, frissen melegibe voltam még, nem tartottam pihenőt amivel kizökkenhetnék a ritmusból. FPS újra csak 50-80! Ami nem sok, egyesek szerint késik a kormányzás meg összeomlik a világ stb stb... :D
    Na akkor toljuk gondoltam, lássuk mit tudok 3 monitorral kevés FPS-el: a 2.(!!!) mért körömben új rekordot mentem!!! Így lett az időm 1:10.892. Végig a ghostom előtt haladva, ugyan ebben is voltak minimális hibák, dehát ez a szakma az AC-ben már csak ilyen. :)

    A lényeg: fele annyi FPS-sel sem voltam lassabb! Nemhogy 2 mp-el, hanem semmivel! Semmiféle késést nem éreztem a kormányzásban a sok FPS-hez képest, hiszen ha éreztem volna, nem tudok bestet futni... Azt nem mondom hogy a 3 monitortól gyorsultam, valószínű csak épp elkaptam azt a kört. Illetve a térhatás/feeling, a széles látás amitől jobban látni hova kell fordulni, sokat spannol az emberen, és segít is vizuálisan, érhet egy kis előnyt, emiatt már lehet az a pár ezreddel jobb kör, illetve a komfort érzet, mivel így tolom már évek óta. :) Vagy csak a mák miatt.. :)
    Pedig egyesek szerint jóval lassabb kellett volna hogy legyek... :U

    Ezzel úgy érzem teljes mértékben bizonyítottam több dolgot is: az FPS kacsát és a kormány nem lag-olást.
    És rámutattam az FPS (illetve inkább az ember) lélektanára.
    SOKAT/RENGETEGET ér, ha az ember elhiszi/úgy érzi, hogy jobb/gyorsabb valamitől! Ez az embert olyan lélektani állapotba hozza, hogy egyszerűen jobb kört fut, pedig (kis túlzással) gőze sincs arról hogyan csinálta, hiszen azelőtt több százszor próbálta már... :)
    Sokszor vagyok így én is a 3 monitor által. :) Sőt a rezgő ülést is hülyeségképp próbáltam ki, apróság az is, de akkora feelinget ad, hogy most már nélkülözhetetlen kelléke a cockpitemnek. :DD

    Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

Új hozzászólás Aktív témák